Polskie Radio Dzieciom

Czy rak to wyrok? Jak sobie pomóc?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 16:05
Dlaczego warto pamiętać o regularnej samokontroli, zwłaszcza dolegliwości kobiecych? Jak reagować, kiedy dopadają nas choroby i dolegliwości? Dlaczego ważna jest też samokontrola i dokładne obserwowanie swojego organizmu?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: napocska/shutterstock.com

Na te i wiele innych pytań odpowiedziała Agnieszka Ciecierska, dziennikarka, która doświadczyła choroby. Jakie są jej wnioski, przemyślenia i decyzje dotyczące zdrowia? 
O tym w załączonej "Strefie rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom. 

Posłuchaj
59:08 2021_12_21 21_00_14_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Strefa Rodzica 21 grudnia godz. 21:00

 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Joanna Ficińska
Gość: Agnieszka Ciecierska - dziennikarka
Data emisji: 21.12.2021
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Badania profilaktyczne. Jak skutecznie zachęcić bliskich do ich robienia?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 14:51
Czy pamiętacie, kiedy ostatni raz się badaliście? Już same wyniki morfologii krwi potrafią wiele powiedzieć na temat naszego zdrowia, a im szybciej wykryje się daną chorobę, tym będą większe szanse na jej wyleczenie. Niemniej jednak, pomimo że badanie to nie trwa długo, rzadko kiedy je wykonujemy. Ze względu na to powstała akcja zachęcająca osoby po 40-tym roku życia do wykonywania regularnych przeglądów zdrowia. O kampanii #WyślijOjcaNaBadania i #ChrońToCoJestWażne opowiedział w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dziedciom, jej inicjator, Jan Walaszek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niefarmakologiczne uśmierzanie bólu podczas porodu

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 18:21
Chociaż stopień w jakim kobieta odczuwa ból podczas narodzin dziecka jest kwestią indywidualną i zależy m.in. od jej wytrzymałości, jest on nieodłącznym elementem porodu. Spośród różnych metod uśmierzania bólu zastosować można także działania niefarmakologiczne, o których opowiedziała Jolanta Parafiniuk, specjalistka pielęgniarstwa położniczego z Pabianickiego Centrum Medycznego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Strefa rodzica". Jak zadbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne? POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 14:12
Patrząc na dzisiejsze czasy ktoś mógłby powiedzieć, że światem nie rządzi już tylko pieniądz, ponieważ na równi z nim stoi jeszcze wygląd. Rozkwit mediów społecznościowych pokazujący wyidealizowane, nierzadko przerobione zdjęcia sprawił, że wiele z nas czuje bezustanną presję, by wyglądać jak najlepiej. To natomiast może prowadzić do niezdrowych oczekiwań wobec siebie. Dla osób, które nie czują się ze sobą w pełni dobrze powstały specjalne karty dające wskazówki, jak o siebie zadbać pod kątem fizycznym i psychicznym. O ich dokładniejszym przeznaczeniu opowiedziały w "Strefie Rodzica" autorki kart, Natalia Mialik i Maja Słowińska, trenerka personalna.
rozwiń zwiń