Polskie Radio Dzieciom

Jak sprawić aby chłopiec stał się prawdziwym mężczyzną?

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2019 09:01
Czy jest jedna recepta na mądre wychowanie chłopca? Jaką rolę odgrywa tu matka a jaką ojciec? Czy inaczej powinniśmy wychować chłopca a inaczej dziewczynkę? - odpowiada psycholog, Elżbieta Grabarczyk.
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com

W wychowaniu chłpoca zwykle podkreśla się rolę ojca, który ma być wzorem kształtowania postaw przyszłego mężczyzny, jednak często bywa niedoceniana rola matki.

To także właśnie dzięki niej chłopiec może stać się wrażliwym, empatycznym mężczyzną i to relacje z matką, mają wpływ na jego późniejsze związki.

Warto przyjrzeć się roli obojga rodziców i więziom jakie jakie łączą ich z chłopcem, zrozumieć ich rolę i zastanowić jak powinny wyglądać, aby były silne, a jednocześnie elastyczne.

Data emisji: 02.05.2019

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Zobacz także
Czytaj także

Charakter człowieka - jak się kształtuje?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 22:05
W audycji rozmowa o kształtowaniu się charakteru, o tym w procesie jego formowania ważniejsze są geny czy wychowanie dziecka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wdrażać dzieci w obowiązki domowe?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 23:55
Czy da się zrobić to tak, by dzieci zajmowały się nimi chętnie i z uśmiechem? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pozytywna dyscyplina

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 23:59
Skuteczna metoda wychowawcza oparta na wzajemnym szacunku i miłości, która zakłada, że w relacji dorosły-dziecko mamy zarówno szacunek do dziecka, jak i szacunek do siebie oraz zwracamy uwagę na wymogi sytuacji w jakiej się znajdujemy.
rozwiń zwiń