Polskie Radio Dzieciom

Z dzieckiem w restauracji

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 23:57
Miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi jest coraz więcej, ale w ostatnim czasie w tym trendzie nastąpił pewien zgrzyt. Otóż jedna z restauracji postanowiła zamknąć swoje drzwi dla rodzin z dziećmi poniżej 6. roku życia.
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

O ile sama decyzja właściciela może być zrozumiała, wszak to on decyduje, jaki charakter ma mieć prowadzony przez niego lokal, to niepokojące okazało się coś innego. Internet zalała fala agresywnych komentarzy, które ujawniły głęboko zakorzeniony w niektórych "dzieciowstręt".

Czy jesteśmy świadkami narodzin nowego podziału w społeczeństwie, który rozdziela nas na pro i antydzieciatych? Co możemy z tym zrobić, by żyło się na tym świecie dobrze nam wszystkim?

Gdzie szukać miejsc przyjaznych dzieciom, które witają rodziny szeroko z rozpostartymi ramionami? 

Goście Polskiego Radia Dzieciom: Ada Rejch i Karolina Bury z Fundacji Rodzic w Mieście, twórcy serwisu Zmaluchem.pl oraz Andrzej Sternicki - restaurator.

Audycję przygotował Marcin Perfuński.

Data emisji: 09.09.2019

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Zobacz także
Czytaj także

Grzeczne i niegrzeczne maluchy czyli jak zdefiniować grzeczność i co z tego wynika?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 23:57
Czy maluch roczny, półtoraroczny może być grzeczny lub niegrzeczny? Jak zrozumieć, o co chodzi dziecku? Poznajmy krainę dziecięcych emocji, reakcji i lęków. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy niemowlęta i małe dzieci potrafią manipulować płaczem?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 23:57
Im szybciej matka reagowała na płacz dziecka, niezależnie od tego, czy jej działania przynosiły zamierzony efekt, tym mniej dzieci płakały w przyszłości. To mówią badania, a co mówią przekonania? Czy nadal słyszycie "zostaw, musi się sam uspokoić"? Albo "ona tobą manipuluje!", "zaraz wejdzie ci na głowę"?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Towarzysząc dziecku

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 23:57
Jak być przywódca nie ociekając się do przemocy fizycznej agresji? nie ociekając się do siły, manipulacji. Rozmawiamy o poczuciu własnej wartości, mówieniu 'nie' i przywództwie dorosłych w relacjach z dziećmi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na czym polega sztuka odmawiania dzieciom?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 23:57
Szczere i stanowcze NIE jest często lepsze dla dziecka niż wymuszone TAK. Wiele konfliktów i trudności w rodzinie powstaje wtedy, gdy rodzice nie są w stanie odmówić dziecku, chociaż chcieliby to zrobić. Dlaczego mówienie NIE przychodzi nam z takim trudem?
rozwiń zwiń