Polskie Radio Dzieciom

Książka "Dziadek Franek" - opowieść o stracie

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 23:57
Historia dziadka Franka to ciepła, mądra i refleksyjna opowieść o relacjach rodzinnych, o potrzebie szczerej rozmowy nawet na najtrudniejsze tematy, o tym, jak wspólnie z dziećmi dzielić radości życia i jego smutki.
Audio
Fragment okładki książki Dziadek Franek Pawła Grabowskiego
Fragment okładki książki "Dziadek Franek" Pawła GrabowskiegoFoto: Polskie Radio Dzieciom

"Dziadek Franek" to książka, która może być pretekstem do rozmowy z dziećmi o stracie i opiece nad chorymi, pokazuje, że przemijanie i spotkanie ze śmiercią są wpisane w ludzkie życie, że to nie temat tabu, przed którym należałoby chronić dzieci.

Gość audycji: Paweł Grabowski, doktor nauk medycznych, założyciel i prezes Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza.
Rozmawiała Agata Puścikowska.
Data emisji: 23.10.2019
Godzina emisji: 21:00
Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.


--

Polskie Radio Dzieciom jest całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje kilkadziesiąt premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, zaś wieczorem audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Polskie Radio Dzieciom ma profil na Facebooku raz konto na Instagramie - można tam znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych!

Zobacz także
Czytaj także

Integracja sensoryczna

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 23:55
Pojęcie integacji sensorycznej staje się coraz bardziej popularne w kontekście działań terapeutycznych. Jakie zachowania u dziecka mogą wskazywać, że proces integracji sensorycznej nie przebiega u niego prawidłowo? Kiedy potrzebna jest terapia?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maraton empatii

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 23:59
Nauka empatii zaczyna się w domu rodzinnym. To, jak bardzo empatyczne jest dziecko ma zarówno wpływ na jego relacje z rówieśnikami w szkole, jak i na jego funkcjonowanie w społeczeństwie jako dorosły.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak radzić sobie z emocjami?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 23:57
Poznawanie własnych uczuć i radzenie sobie z nimi jest nie lada wyzwaniem. Szczególnie złość bywa tą "trudną emocją", niełatwą do zrozumienia i kontrolowania.
rozwiń zwiń