Polskie Radio Dzieciom

Konsekwencja w wychowaniu

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 23:35
Czy konsekwencja w wychowaniu daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, jak regulować własne emocje i co rodzic powinien wiedzieć o emocjonalności swojego dziecka? ​
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Gościem audycji jest Aleksandra Belta-Iwacz, psycholog, terapeuta pedagogiczny, trener umiejętności personalnych, autorką bloga Mamologia oraz profilu na instagramie


Posłuchaj
60:11 [DAB]Dzieciom(ARCH_2020) 22 lipiec 2020 22_00_02_SR_.mp3 22.07.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

 

Rozmawiała Aleksandra Jasińska-Klimaszewska

Data emisji: 22.07.2020

Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Akcja #niefilmujtylkoPatrz

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 09:01
Rodzice w pogoni za dokumentowaniem rzeczywistości, zapominają o jej doświadczaniu. Dzieci widząc telefony zamiast twarzy rodziców nie czują się komfortowo, są zestresowane. A kontakt wzrokowy z rodzicem jest bardzo ważny..
rozwiń zwiń
Czytaj także

O czym śnią nasze dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 09:01
Kiedy w domu pojawia się dziecko przespanie nocy często okazuje się niemożliwe. Jak poradzić sobie ze snem swoim i dziecka, które potrzebuje nieustannej uwagi lub po prosty nie daje nam zasnąć?
rozwiń zwiń