Polskie Radio Dzieciom

Sto lat praw wyborczych kobiet w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 15:00
Rok 2018 był rokiem wyjątkowym. To wtedy właśnie świętowaliśmy 100 lat, które upłynęło od odzyskania przez Polskę niepodległości. Ale jest jeszcze jedna, nie mniej istotna rocznica, która minęła w zeszłym roku, a mianowicie 100 lat od kiedy Polki uzyskały prawa wyborcze. Ponieważ wczoraj obchodziliśmy Dzień Kobiet dzisiaj przyjrzymy się ich historii.
Audio
Kobiece twarze Niepodległości - wystawa w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi
"Kobiece twarze Niepodległości" - wystawa w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w ŁodziFoto: fb.com/MuzeumTradycji

Rozmawialiśmy także na temat wystawy "Kobiece twarze niepodległości" - Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Gość audycji: Doktor Sylwia Wielichowska, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi., Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Audycję przygotowała Marta Powałowska.

Dawno, dawno temu 9 marca godz. 15:00

-

Program o historii "Dawno, dawno temu ..." to program dzięki, któremu możecie dowiedzieć się wielu ciekawych faktów dotyczących historii, szczególnie historii Polski, ale nie tylko. Dzieje naszego kraju są pasjonujące, jak nie jedna baśń ... Stąd też pomysł na tytuł audycji. Razem z nami odkryjecie historyczne miejsca i związane z nimi ciekawostki oraz tajemnice. W programie nie zabraknie także tematów odnoszących się do dawnych kultur, zapomnianych miejsc, a także obyczajów. Zaprasza Marta Powałowska.


Zobacz także
Czytaj także

Warsztaty historyczne w Zamku Królewskim

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 15:00
Husaria to polska jazda obecna na polach bitew od początku XVI wieku do połowy XVIII wieku. Była wykorzystywana do przełamywania sił nieprzyjaciela poprzez zadawanie rozstrzygających uderzeń w postaci szarż, które w najważniejszym okresie jej istnienia kończyły się zazwyczaj zwycięstwami. W jaki sposób można było zostać husarzem? Skąd pochodzi nazwa husaria oraz kiedy nastał jej schyłek - o tym w naszym programie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tajemnice Rolki Sztokholmskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 15:00
Jak zostać królowa Polski? Ile osób bierze udział w królewski weselu? Jak ubrać się na uroczystość? Co przywozi ze sobą przyszła żona króla? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas dzisiejszego spotkania. Dowiemy się także czym jest tajemnicza Rolka Sztokholmska.
rozwiń zwiń