X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Tadeusz Kościuszko

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 15:00
Polski i amerykański generała, uczestnika walk o niepodległość Stanów Zjednoczonych, przywódcy insurekcji 1794 roku.
Audio
Tadeusz Kościuszko
Tadeusz KościuszkoFoto: Georgios Kollidas/shutterstock.com

Audycję przygotowała Marta Powałowska.

Dawno, dawno temu 23 marca godz. 15:00

-

Program o historii "Dawno, dawno temu ..." to program dzięki, któremu możecie dowiedzieć się wielu ciekawych faktów dotyczących historii, szczególnie historii Polski, ale nie tylko. Dzieje naszego kraju są pasjonujące, jak nie jedna baśń ... Stąd też pomysł na tytuł audycji. Razem z nami odkryjecie historyczne miejsca i związane z nimi ciekawostki oraz tajemnice. W programie nie zabraknie także tematów odnoszących się do dawnych kultur, zapomnianych miejsc, a także obyczajów. Zaprasza Marta Powałowska.

Zobacz także

Czytaj także

Sto lat praw wyborczych kobiet w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 15:00
Rok 2018 był rokiem wyjątkowym. To wtedy właśnie świętowaliśmy 100 lat, które upłynęło od odzyskania przez Polskę niepodległości. Ale jest jeszcze jedna, nie mniej istotna rocznica, która minęła w zeszłym roku, a mianowicie 100 lat od kiedy Polki uzyskały prawa wyborcze. Ponieważ wczoraj obchodziliśmy Dzień Kobiet dzisiaj przyjrzymy się ich historii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starożytna Sparta

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 15:00
Historia tego niezwykłego miasta-państwa rozpoczęła się ponad 2500 lat temu. Społeczeństwo Sparty dzieliło się na trzy grupy: spartiatów, periojków i helotów. Kim oni byli? Jakie powiedzenia pochodzące ze Sparty przetrwały do naszych czasów?
rozwiń zwiń