Polskie Radio Dzieciom

Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2020 16:15
Wielkanoc to czas zadumy. Dlatego dzisiaj porozmawiamy o osobie, która bezsprzecznie zapisała się w polskiej historii. O człowieku, którego postanowiono w tym roku beatyfikować, czyli uznać go za błogosławionego. Zapraszamy na kolejna fascynującą podroż w przeszłość śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Audio
  • 11.04.2020 Wspomnienie o kard. Stefanie Wyszyńskim cz. 1 (Dawno, dawno temu)
  • 18.04.2020 Wspomnienie o kard. Stefanie Wyszyńskim cz. 2 (Dawno, dawno temu)
ks. kard. Stefan Wyszyński. 1966 r.
ks. kard. Stefan Wyszyński. 1966 r.Foto: nac.gov.pl

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Piotr Kordiasz, autor książki "Stefek. Opowiadania o dzieciństwie Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski."

Audycję prowadziła Marta Powałowska

Data emisji: 11 i 18.04.2020

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci,  wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Teatr wyobraźni

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2020 16:45
Radiowy teatr jest rówieśnikiem Polskiego Radia. - Ludzie, którzy wymyślili radio od razu wiedzieli, że jest to najlepsze miejsce dla sztuki, stąd natychmiast pojawiły się działania, do powstania czegoś, co nazwano "Teatrem wyobraźni" – mówił gość audycja, Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nauka historii to wspaniała zabawa!

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 16:45
Historia to nie tylko daty i nazwiska, to także, jeśli nauczana mądrze, prawdziwa przyjemność. Jak uczyć się historii aby stała się kreatywna zabawą? Czy pod Grunwaldem można było spojrzeć na zegarek? Skąd rycerz wiedział która godzina? Czy na miejsce bitwy mógł pojechać pociągiem?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Historia powstania Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 16:45
Naukowcy twierdzą, że Ziemia powstała z wielkiej wirującej chmury gazu, pyłu i skał. ok. 4,5 mld lat temu. To dość dawno temu.. Jak możemy badać tak odległą przeszłość, skoro nie zostały po niej żadne ślady? 
rozwiń zwiń