Polskie Radio Dzieciom

"Dawno, dawno temu". Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2024 16:30
Zapraszamy na wyprawę w głąb Ziemi! Wszystko to za sprawą Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i organizowanych przez nich tegorocznych ferii. I tak odwiedzimy podziemny świat pełen magicznych opowieści, odważnych górników oraz zagadek, które przybliżą nam historię tego jak dawniej wyglądała praca pod ziemią.
Zdjęcie państwowej Kopalni Królowa Luiza w Zabrzu 1879 r.
Zdjęcie państwowej Kopalni Królowa Luiza w Zabrzu 1879 r. Foto: Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Muzeum Górnictwa Węglowego jest obecnie największą i najważniejszą instytucją turystyczno-kulturalną w Zabrzu. Na zwiedzających czekają trasy najgłębszej udostępnionej dla ruchu turystycznego kopalni węgla kamiennego na świecie, a w nich wiele atrakcji, związanych zarówno ze współczesnym, jak i historycznym górnictwem.

W czasie ferii muzeum zaprasza do odwiedzenia Zimowej Szkoły Magii!

Zimowa Szkoła Magii Zimowa Szkoła Magii

Zapraszamy do wysłuchania audycji: 

Posłuchaj

59:16 2024_02_03 15_00_04_RadioDzieciom_Dawno_dawno_temu.mp3 Dawno, dawno temu 3 lutego godz. 15:00

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Justyna Dropik - przewodnik po Sztolni Królowa Luiza w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Audycja jest częścią cyklu w "Dawno, dawno temu" - "Ferie z muzeum"

Audycję przygotowuje i prowadzi Marta Powałowska.

Data emisji: 03.02.2024

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Aleksandra Piłsudska

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2023 16:35
Aleksandra Piłsudska ze Szczerbińskich to działaczka niepodległościowa, służąca w Legionach Polskich, odznaczona Orderem Virtuti Militari, działająca w PPS i POW, była drugą żoną Józefa Piłsudskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak Wisława została poetką, czyli Rusinek opowiada o Szymborskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2023 16:35
- Szymborska wcale nie chciała być poetką, jak była małą dziewczynką, chciała być autorką grubych powieści, i zdaje się, że trzy takie powieści zaczęła pisać. Niestety tylko zaczęła, bo gdzieś w okolicach dziesiątej strony już traciła cierpliwość, więc zachowały się same początki tych grubych powieści, i tak oto została jednak poetką - opowiadał w Polskim Radiu Dzieciom Michał Rusinek - pisarz i sekretarz Wisławy Szymborskiej.
rozwiń zwiń