Polskie Radio
Section05
Przystanek Niepodległość

Krystyna Śliwińska o "Przystanku Niepodległość": ściąga jak magnes ludzi z całej Polski i świata

- Przystanek odbywa się w dniach 3-5 września, tydzień przed beatyfikacją prymasa Wyszyńskiego, zatem tegoroczna edycja w naturalny sposób będzie zdominowana przez temat właśnie beatyfikacji - mówiła w Polskim Radiu 24 Krystyna Śliwińska, organizatorka akcji Przystanek Niepodległość.
Zobacz więcej na temat:  Przystanek Niepodległość POLSKA Polskie Radio 24 patriotyzm społeczeństwo

Sierocińska-Dec: w grze "Tak zmienił się świat" pokazujemy, jak radio wpłynęło na życie ludzi

- Chcemy pokazać za pośrednictwem rodziny Marcińskich to, jak zmieniło się ich życie, jak zmienił się ich sposób postrzegania świata w momencie, kiedy w ich domu pojawił się radioodbiornik. Radio jest motywem przewodnim naszej gry - mówiła w Polskim Radiu 24 Gabriela Sierocińska-Dec o grze edukacyjnej "Tak zmienił się świat" organizowanej przez Muzeum Historii Polski w ramach 15. edycji akcji "Przystanek Niepodległość". Partnerem akcji jest Polskie Radio.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo HISTORIA historia Polski Polskie Radio Muzeum Historii Polski Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24 niepodległość Święto Niepodległości Święto Niepodległości 2020 11 listopada Przystanek Niepodległość

"Tak zmienił się świat". Gra online Przystanku Niepodległość

- Punktem wyjścia do naszej gry było to, że chcieliśmy pokazać, w jaki sposób pojawienie się radia zmieniło życie przeciętnej rodziny i jak rodzina Marcińskich – bohaterów naszej gry – po pojawieniu się radioodbiornika zyskuje dostęp do różnych informacji - mówiła w Dwójce Gabriela Sierocińska-Dec, kierownik Działu Edukacji w Muzeum Historii Polski, o wirtualnej grze "Tak zmienił się świat".
Zobacz więcej na temat:  Przystanek Niepodległość Muzeum Historii Polski Dwójka Paweł Siwek 11 listopada

Jak zmieniło się Polskie Radio? 15. Przystanek Niepodległość

Interaktywna, multimedialna gra "Tak zmienił się świat", ukazująca poszczególne etapy technologicznego rozwoju radia, to główna atrakcja tegorocznej edycji "Przystanku Niepodległość". Akcję organizuje Muzeum Historii Polski, a rozgrywki odbędą się w dniach 11-15 listopada br. za pośrednictwem aplikacji internetowej. Grze towarzyszyć będzie quiz tematyczny "Co Ty wiesz o radiu?". Zaplanowano też otwarcie wystawy plenerowej w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Polskie Radio jest partnerem wydarzenia. 
Zobacz więcej na temat:  Przystanek Niepodległość historia Polski Polskie Radio W POLSKIM RADIU

Święto odzyskania niepodległości w Polskim Radiu

W środę 11 listopada przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia na wszystkich antenach Polskiego Radia w południe zabrzmi Mazurek Dąbrowskiego. 11 listopada w Polskim Radiu grać będziemy wyłącznie polską muzykę. W audycjach specjalnych porozmawiamy m.in. o tym, co dla pokoleń Polaków oznaczały wolność i ojczyzna oraz na czym polega patriotyzm gospodarczy. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU niepodległość koncert słuchowisko rocznica Święto Niepodległości gra radio Przystanek Niepodległość

Jak zmieniło się Polskie Radio? 15. Przystanek Niepodległość

Interaktywna, multimedialna gra "Tak zmienił się świat", ukazująca poszczególne etapy technologicznego rozwoju radia, to główna atrakcja tegorocznej, 15. odsłony "Przystanku Niepodległość". Akcję organizuje Muzeum Historii Polski, a rozgrywki odbędą się w dniach 11-15 listopada br. za pośrednictwem aplikacji internetowej. Grze towarzyszyć będzie quiz tematyczny "Co Ty wiesz o radiu?". Dodatkowo zaplanowano otwarcie wystawy plenerowej w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Polskie Radio jest partnerem wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Przystanek Niepodległość historia Polski Polskie Radio W POLSKIM RADIU Czwórka