Polskie Radio Dzieciom

"Rodzinny WF" Capoeira

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 07:01
Capoeira jest pełnym magii połączeniem sztuki walki, akrobatyki, tańca i muzyki, wykonywanej na żywo na tradycyjnych instrumentach o egzotycznych nazwach jak berimbau, pandeiro, atabaque i agogo. 
Pokazy capoeiry w wiosce olimpijskiej w Soczi podczas igrzysk w 2014 roku
Pokazy capoeiry w wiosce olimpijskiej w Soczi podczas igrzysk w 2014 rokuFoto: PAP/How Hwee Young

W świat tego sportu wprowadzi nas Michał Wolniak, wicemistrz świata w tej dziedzinie, prowadzi warsztaty i treningi dla dzieci i młodzieży.

Posłuchaj
58:18 Dzieci_AAC 2021_08_07-10-00-12_WF.mp3 07.08.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Rodzinny WF)

Data emisji: 07.08.2021

Godzina emisji: 10:00

Rodzinny WF w Polskim Radiu Dzieciom w każdą sobotę o godz. 10.00

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

Jak spędzić wakacje w mieście blisko natury?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 15:00
Przerwa od szkoły i nauki to dobry moment, by odejść od komputera i spędzić czas na świeżym powietrzu obcując z natura. Aby to zrobić, nie trzeba wcale wyjeżdżać poza miasto, gdyż niejedno skrywa w sobie dziką przyrodę, która czeka na odkrycie. O tym, jak ciekawie spędzić wakacje w mieście jednocześnie będąc blisko zieleni opowiedziały w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, Anna Warzyńska i Olga Maj z Fundacji "Dzieci w Naturę".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak bawić się z dzieckiem latem? Rodzicielstwo przez zabawę

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2022 13:45
Niewątpliwie czas spędzony z maluchem korzystnie wpływa na jego rozwój, ale też relacje rodzinne. W wakacje, kiedy dzieci nie chodzą do szkoły czy przedszkola możemy wykorzystać dodatkowy czas na wspólne bawienie się na kocyku. Co więcej, zabawy te nie muszą być skomplikowane, by były atrakcyjne dla najmłodszych. O tym, jak połączyć rodzicielstwo i rozrywkę opowiedziała w "Strefie Rodzica" Estera Wocial, autorka profilu na Instagramie "Z mamą się nie nudzę".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Zanocuj w lesie". Gdzie możemy nocować i jak się przygotować?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 15:00
Mówi się, że kolor zielony uspokaja. Nie dziwne zatem, że przebywając w lesie i obcując z naturą człowiek może się zrelaksować i odstresować. Taka forma spędzania czasu nie jest jednak bardzo popularna wśród naszego społeczeństwa. Zmienić to może program lasów państwowych „Zanocuj w lesie”, który zachęca do spędzenia nocy wśród drzew. Zanim jednak do tego dojdzie, istotne jest odpowiednie przygotowanie, które umożliwi miłe spędzenie czasu. O czym warto pamiętać planując nocleg w lesie opowiedział w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, Adam Gełdon z nadleśnictwa Spychowo.
rozwiń zwiń