Polskie Radio Dzieciom

"Rodzinny WF". Idziemy na kręgle!

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2022 10:00
W Polsce ta dyscyplina kojarzy się bardziej z rozrywką niż sportem. Tymczasem kręgle to świetny sport dla całej rodziny, który uaktywnia sporą część mięśni, których na co dzień zwykle nie używamy.. 
Rodzinny WF. Idziemy na kręgle
Foto: Pixabay

Kręgle w tradycyjnym rozumieniu składają się z dziewięciu elementów do zbicia i kuli bez dziur. Z kolei w bowlingu należy zbić dziesięć kręgli ustawionych są w trójkąt, używając do tego kuli z trzema dziurami na palce. Gra składa się z dziesięciu rund, a każda runda z maksymalnie dwóch rzutów każdego gracza.

W Polskim Radiu Dzieciom gości Marcin Kląskała Prezes Polskiego Związku Kręglarskiego.

Posłuchaj
59:41 2022_11_26 10_00_04_RadioDzieciom_Rodzinny_WF.mp3 Rodzinny WF 26 listopada godz. 10:00

Audycję prowadził Zbyszek Kozłowski

Data emisji: 26.11.2022

Godzina emisji: 10:00

Rodzinny WF w Polskim Radiu Dzieciom w każdą sobotę o godz. 10.00

Czytaj dalej:

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Rodzinny WF". Narodowy Dzień Sportu

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2022 11:15
Narodowy Dzień Sportu już na stałe zapisał się w kalendarzach Polek i Polaków! W połowie września otwierają się setki placówek sportowych, odbywają się bezpłatne wydarzenia, treningi, zawody sportowe – wszystko w celu promocji zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej! W tym roku widzimy się 18 września.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rodzinny WF". Formuła 1

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2022 11:15
Piekielnie szybkie samochody, miesiące przygotowań, ryk silników, olbrzymie emocje - to świat Formuły 1. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rodzinny WF". Sport jest po to aby łączyć!

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2022 10:00
Dziś będziemy udowadniać, że sport łącz y, łączy pokolenia, ale także łączy w sobie mnóstwo zalet. W audycji pojawią się dyscypliny, które łączą różne rodzaje sportu. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rodzinny WF". Trening zapaśniczy dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2022 11:15
Wbrew obiegowym opiniom ćwiczenia siłowe nie są zadaniami, które przeważają na treningach zapaśniczych dzieci. Treningi dla najmłodszych grup w przeważającej części to po prostu zajęcia ogólnorozwojowe. Dużą uwagę zwraca się w nich na rozwój motoryki, koordynację ruchową, balans ciała oraz wzmocnienie elastyczności ścięgien i mięśni, czyli wszystkiego, co sprawia, że dziecko będzie mogło wykazać się optymalną, a nawet ponadstandardową sprawnością fizyczną.
rozwiń zwiń