Polskie Radio Dzieciom

Gdzie w Polsce można poślizgać się na falach? Rozmowa z Piotrem Myszką

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2023 08:56
Surfing to forma pływania na desce, a dokładniej ślizgania się na falach. Swoje korzenie ma w dawnych kulturach polinezyjskich. Dokładna data powstania surfingu jest trudna do określenia, ale wiadomo, że jest to praktyka sięgająca tysięcy lat wstecz. Jak długo trwa nauka i doskonalenie umiejętności? Od kiedy znany jest ten sport? 
Piotr Myszka
Piotr MyszkaFoto: PAP/EPA/CJ GUNTHER

Pierwsze wzmianki pisemne o surfingu pochodzą z dokumentów podróżniczych związanych z odkrywaniem i kolonizacją Hawajów przez Europejczyków w XVIII i XIX wieku. Wówczas surfing zaczął zdobywać popularność na arenie międzynarodowej, jednak był głęboko zakorzenioną tradycją Hawajczyków wiele lat wcześniej.  

Dzisiaj surfing jest popularnym sportem na całym świecie – zawody, filmy i kultura związana z surfingiem przyczyniły się do jego globalnego rozgłosu. Jest on zarówno formą aktywności rekreacyjnej, jak i profesjonalnego sportu, ale żeby uprawiać surfing potrzebne są bardzo duże fale, których w Polsce często brakuje. Z tego względu zamiast surfingu coraz więcej osób uprawia u nas windsurfing, do którego potrzebna jest deska z żaglem. 

Posłuchaj
59:07 2023_06_17 10_00_14_RadioDzieciom_Rodzinny_WF.mp3 Gdzie w Polsce można poślizgać się na falach? Rodzinny WF 17 czerwca godz. 10:00

Dzisiejszy gość audycji Rodzinny WF to jeden z najlepszych polskich windsurferów, który reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej. Zainteresował się windsurfingiem już w młodym wieku i szybko wykazał się dużym potencjałem. Z czasem zaczął brać udział w zawodach w kraju i za granicą, osiągając liczne sukcesy. Jeśli jesteście ciekawi, co o windsurfingu mówi sam Piotr Myszka, koniecznie posłuchajcie załączonej audycji. Zapraszamy!

Audycja: Rodzinny WF
Prowadzi: Zbyszek Kozłowski
Gość: Piotr Myszka – polski windsurfer
Data emisji: 17.06.2023
Godzina emisji: 10:00

Rodzinny WF w Polskim Radiu Dzieciom w każdą sobotę o godz. 10.00


Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Rodzinny WF". Idziemy na kręgle!

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2022 10:00
W Polsce ta dyscyplina kojarzy się bardziej z rozrywką niż sportem. Tymczasem kręgle to świetny sport dla całej rodziny, który uaktywnia sporą część mięśni, których na co dzień zwykle nie używamy.. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rodzinny WF". Adam Małysz

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2022 10:00
W dniu urodzin naszego mistrza porozmawiamy z Adamem Małyszem (prezesem Polskiego Związku Narciarskiego), czterokrotnym zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich, o początkach skakania, motywacji do treningów, najtrudniejszych turniejach w skokach narciarskich, ulubionych skoczniach i.. rajdach samochodowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rodzinny WF". Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2022 10:00
Ponad 400 zawodników ze wszystkich kontynentów walczy będzie od piątku w Lublinie w mistrzostwach świata w karate tradycyjnym. Po raz pierwszy w historii tej dyscypliny zawody takiej rangi obywają się z udziałem kilku wiodących federacji i mogą się stać przełomowym wydarzeniem jednoczącym środowisko w skutecznym ubieganiu się o uzyskanie statusu dyscypliny olimpijskiej.
rozwiń zwiń