X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Gitarowa Orkiestra Krasnoludków pobiła rekord Guinnessa

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 14:00
Na wrocławskim rynku starego miasta przez dwa minione dni roiło się od krasnoludków. Choć są małe, zdołały opanować całą starówkę i pomogły pobić Gitarowy Rekord Guinnessa, który wyniósł w tym roku 7411 gitar.
Audio
  • Posłuchaj audycji nadanej ze specjalnego studia plenerowego Polskiego Radia Dzieciom we Wrocławiu. Prowadzący Marcin Kusy wraz z synem dołączyli do Gitarowej Orkiestry Krasnoludków i przećwiczyli słynne ”Hey Joe”. cz.1
  • Posłuchaj drugiej części audycji nadanej z Wrocławia, podczas Pierwszego Światowego Dnia Krasnoludka z Gitarą.
Światowy Dzień Krasnoludka we Wrocławiu. Próba generalna przed Gitarowym Biciem Rekordu Guinnessa 2018.
Światowy Dzień Krasnoludka we Wrocławiu. Próba generalna przed Gitarowym Biciem Rekordu Guinnessa 2018.Foto: BTW photographers

Największa na świecie Gitarowa Orkiestra Krasnoludków, zagrała wczoraj słynne ”Hey Joe” Jimiego Hendrixa i przekroczyła zeszłoroczny Rekord Guinnessa o 55 gitar. Próba generalna do bicia rekordu, odbyła się 30 kwietnia podczas Światowego Dnia Krasnoludka, który hucznie obchodzono we Wrocławiu.

Na scenie wrocławskiej starówki wystąpiła Arka Noego, grając swoje największe przeboje. Dzień ten uświetnił też występ Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele z udziałem czterech pasjonatów małej hawajskiej gitary, którzy zaaranżowali największe przeboje światowej i polskiej muzyki rozrywkowej. Odbył się także występ międzypokoleniowej grupy do której należy najlepszy polski gitarzysta basowy Wojtek Pilichowski oraz 14-letni Kamil Pyrek. Oprócz tego dla najmłodszych uczestników zorganizowano warsztaty cyrkowe, kursy gry na ukulele i konkursy.

Wydarzeniom tym przyglądało się Polskie Radio Dzieciom, które ze specjalnego studia plenerowego nadało relację z próby oraz wywiady z artystami występującymi na wrocławskiej scenie.

Studio plenerowe PRD. Na zdjęciu Arka Noego oraz prowadzący "Popołudnik z PED" Marcin Kusy wraz z synem. Studio plenerowe PRD. Na zdjęciu Arka Noego oraz prowadzący "Popołudnik z PED" Marcin Kusy wraz z synem.

Każdy uczestnik Gitarowej Orkiestry Krasnoludków, otrzymał Certyfikat Krasnoludka z Gitarą, zaś najciekawsze stroje oraz najdziwniejsze instrumenty strunowe nagrodzono.

Patronem Medialnym Światowego Dnia Krasnoludka z Gitarą jest Polskie Radio Dzieciom.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Już po raz szesnasty zagrają we Wrocławiu. Czy uda się pobić rekord?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 15:27
Jak co roku 1 maja Wrocław zamieni się w wielką salę koncertową, a to za sprawą gitarzystów, którzy po raz kolejny podejmą próbę ustanowienia nowego Rekordu Guinnessa we wspólnej grze "Hey Joe" Jimiego Hendrixa. Potrzeba 7357 gitar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Krasnoludka z Gitarą we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 10:00
Warsztaty cyrkowe, kursy gry na ukulele, koncerty, zabawy i konkursy uświetnią Pierwszy Światowy Dzień Krasonoludka z Gitarą. Będzie to święto towarzyszące biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018 we Wrocławiu.
rozwiń zwiń