Polskie Radio Dzieciom

Jak godło zmieniało się na przestrzeni wieków

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 12:20
Audio
  • Posłuchaj rozmowy o historii godła polskiego. Gościem "Dawno, dawno temu" w Polskim Radiu Dzieciom był dr Sebastian Adamkiewiczem z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.
Godło Polski
Godło PolskiFoto: Shutterstock

Godło, którego dziś używamy czyli orzeł biały w koronie na czerwonym tle stał się symbolem państwowym w XIV - XV wieku. Jak zmieniało się na przestrzeni wieków, kiedy pojawiło się po raz pierwszy w zapiskach i innych świadectwach historii? O tym w rozmowie z historykiem, dr Sebastianem Adamkiewiczem z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Audycja: Dawno, dawno temu
Prowadzenie: Marta Powałowska
Gość: dr Sebastian Adamkiewicz/ Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi
Data Emisji: 11.05.2018
Audycja "Dawno, dawno temu" w Polskim Radiu Dzieciom w każdą sobotę o godz. 15.00.

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

 

Zobacz także
Czytaj także

Multimedialna edukacja historyczna na ławeczce

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 09:00
Nowoczesny pomnik upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, stanie w wielu polskich miastach i gminach. Multimedialna ławka edukacyjna pomoże w edukacji historycznej i pozwoli przypomnieć ważne daty i wydarzenia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"W drodze do niepodległości". Jak przenieść się do 1918 roku?

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 12:30
"W drodze do niepodległości" to wyjątkowa wystawa, która podróżuje po całym kraju. Polskie Radio objęło patronat nad tym wydarzeniem.  
rozwiń zwiń