X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak narysować rower? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 21:46
Stworek Potworek zaprasza wszystkich do swojej rysunkowej pracowni. W najnowszej audycji na antenie Polskiego Radia Dzieciom, Stworek powiedział, jak prostymi figurami geometrycznymi narysować rower. Wystarczy odpowiednie połączenie koła, trapezu i trójkąta. Od czego należy rozpocząć rysowanie?
Audio
  • Jak narysować rower? (Stworek Potworek/Polskie Radio Dzieciom)_22.04.2020.

Rower zaczynamy tworzyć rysując w szeregu 3 kółka, najpierw duże, potem małe i jako ostatnie znów duże kółko. Narysowaliśmy w ten sposób przekładnię. Następnie łączymy koła roweru trapezem, w ten sposób powstanie na naszym rysunku rama roweru. Jak narysować kierownicę? Posłuchaj załączonej audycji i zobacz video.

Potworek Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 22.04.2020
Godzina emisji: 11.45

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.


jo

Zobacz także

Czytaj także

Jak narysować lusterko? Zobacz wideo

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 15:12
Stworek Potworek zaprasza do swojej rysunkowe pracowni. W dzisiejszej audycji Stworek Potworek powiedział Wam drodzy Słuchacze-rysowacze,  jak za pomocą dwóch jajek, większego i mniejszego oraz patyczka do lodów i niebieskiej smugi, narysować lusterko. Przedmiot w którym możemy zobaczyć swoje oblicze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekcja rysunku. Jak narysować krecika? [ZOBACZ VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 16:45
Stworek potworek zaprasza wszystkich do swojej rysunkowej pracowni. Dziś w audycji powiedział, jak za pomocą kilku prostych kształtów narysować krecika. Przygotujcie kartkę, kredki i do działa!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak narysować ziarno kakaowca, z którego robi się czekoladę? [ZOBACZ VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 13:01
W dzisiejszej audycji Stworek Potworek pokazał Wam drodzy słuchacze-rysowacze, jak za pomocą czegoś, co przypomina część roboczą łopaty, owalu, łusek oraz listka, narysować ziarnko kakaowca, z którego robi się przysmak dzieci - czekoladę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski w koncercie muzyki filmowej dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 13:48
W każdą niedzielę do połowy maja, cyfrowe Polskie Radio Dzieciom zaprasza do wysłuchania archiwalnych koncertów muzyki filmowej dla dzieci. Będą to koncerty w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie i zaproszonych gości. 
rozwiń zwiń