X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Madagaskar i jego olbrzymie baobaby

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 16:00
W każdy wakacyjny wtorek zapraszamy wszystkich miłośników przygód i dalekich podróży do wysłuchania audycji prowadzonej przez 14-letniego Szymona Radzimierskiego. W najnowszym wydaniu audycji ponownie zawędrowaliśmy do Madagaskaru by poznać Tsingy czyli wapienny masyw na zachodnim Madagaskarze.   
Baobaby na Madagaskarze w obiektywie Szymona Radzimierskiego
Baobaby na Madagaskarze w obiektywie Szymona RadzimierskiegoFoto: Szymon Radzimierski

Aby dostać się do Tsingy nasz podróżnik musiał przemierzyć skomplikowaną drogę, która w porze deszczowej jest prawie nieprzejezdna. Pokonanie dystansu o długości 120 km zajął ekipie podróżujących 2 dni. Widoki, które zobaczyli na miejscu oraz liczne przygody zrekompensowały ten trud podróżowania.

Posłuchaj
30:26 Po drogach - Madagaskar.mp3 Wyprawa na Madagaskar (Po drogach i bezdrożach z Szymonem Radzimierskim/Polskie Radio Dzieciom_21.07.2020. 

Czy wiecie, że na Madagaskarze rożnie 7 gatunków baobabów, a najwyższy z nich nazywany jest matką lasu? Czy słyszeliście o tym, że ludność żyjąca na Madagaskarze bardzo mocno wierzy w przesądy, które dotyczą duchów i przodków? O tym wszystkich usłyszeć można w załączonej audycji.

Audycja: Po drogach i bezdrożach z Szymonem Radzimierskim
Prowadzi: Szymon Radzimierski
Data emisji: 21.07.2020
Godzina emisji: 17.15

Audycja "Po drogach i bezdrożach z Szymonem Radzimierskim" na antenie Polskiego Radia Dzieciom w każdy wtorek od 17.15 do 17.45.

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.
Więcej aktywności stacji, znaleźć można na profilu Polskiego Radia Dzieciom na mediach społecznościowych.

jo


Zobacz więcej na temat: podróże dzieci geografia
Zobacz także

Czytaj także

Historia powstania Australii

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 16:31
Dzisiaj, rozpoczynając ferie, udajemy się w daleką podróż na drugą półkulę - do Australii. Kangury, koala czy struś? A może Opera w Sydney? Z czym wam kojarzy się ten kraj?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wulkany Ziemi. Pradawne legendy andyjskich wulkanów

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 10:00
W bajkowej i pełnej pradawnych legend wędrówce, podążamy szlakiem największych wulkanów na Ziemi. Ostatnio przemierzyliśmy najbardziej aktywnie sejsmicznie obszary naszej planety czyli Pacyficzny Pierścień Ognia. Ciągnie się on wzdłuż wszystkich kontynentów na Oceanie Spokojnym. To tam skupiona jest największa liczba wulkanów, a większość wysp ma pochodzenie wulkaniczne. Dzieje się tak ponieważ dno Pacyfiku leży na największej płycie tektonicznej Ziemi zwanej pacyficzną, która nieustannie porusza się i trze o inne otaczające ją płyty powierzchni kuli ziemskiej. Co powodują te ruchy? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Madagaskar. Park Narodowy Masoala

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 15:44
Wyprawa Szymona Radzimierskiego, trzynastoletniego podróżnika na Madagaskar, zaowocowała widokami niezwykłych roślin i zwierząt. Widok wielometrowych korzeni pod którymi dało się przejść jak przez wrota do innego wymiaru oraz spotkanie z wielorybami a także przyglądanie się uprawie wanilii sprawiły, że ta podróż zapadła mu głęboko w pamięć. Jak wspomina ją młody autor audycji? Posłuchaj i zobacz video.
rozwiń zwiń