X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Czwartkowe audycje dla Dzieci i rodziców w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 09:05
Jakie elementy składają się na dzieło muzyczne? Czym są eponimy? Jakie słynne rzeźby i figury warto zobaczyć będąc w Rzymie? Na te pytania odpowiadamy w czwartkowych audycjach Polskiego Radia Dzieciom. W "Strefie rodzica" między 21.00 - 23.00 zapraszamy do słuchania i kontaktu telefonicznego. Tematem dzisiejszej audycji jest inteligencja emocjonalna. Dlaczego warto rozwijać swoją inteligencję emocjonalną niezależnie od wieku? 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Stakhov Yuriy

10:00-11:00 "Muzyczne podróże" - Przyglądamy się elementom dzieła muzycznego.

11:00-12:00 "Leszek i Miś Michaś" - Ufff jak gorąco… Co zrobić by w upalne, letnie dni poczuć choć na chwilę ulgę? Leszek i Miś przedstawią sposoby na upały: lody, lemoniady, wiatraki, chłodzenie nóg w jeziorze itp.

12:15 "Wakacyjny bajkowy kącik" - Bajka pt. „Pod lustrem wody”. Dlaczego nie należy wyśmiewać się z innych i jak skończyłaby się wodna historia Skrzata Zenona, gdyby nie pomoc żółwia Ernesta.

14:00 "Bajanie Kulfona i Moniki" – Opowieść w interpretacji Kulfona i Moniki pt. „O sprytnym chłopie i głupim diable”.

15:00-17:00 "Popołudnik" - W programie zrobi się bardzo filmowo. Dowiemy się jak stworzyć swój pierwszy film. Poznamy zasady tworzenia dzieła filmowego i zawody filmowe.

15:30 "Słowo do słowa" - poznajemy eponimy, czyli słowa, które powstały od nazw własnych np. imion, nazwisk. Dziś o słowie "jacuzzi".

17:15 "Zbieraj z klasą" - Moda na recycling, czyli nie wyrzucaj starego, a zrób z niego coś nowego! Podamy kilka pomysłów na wykorzystanie starych ubrań, zabawek, czy mebli i opowiemy, co dobrego czynimy dla środowiska, dając nowe życie starym rzeczom.

18:00-19:00 "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" - Spacer po Rzymie szlakiem słynnych figur i rzeźb. Gość: Anna Pięcińska, przewodniczka.

19:10 "Książka do poduszki" - Książka "Biuro podróży nosorożki Papti. Przygody w dżungli Łubu - dubu" Marcina Mortki. Papti najbardziej na świecie kocha podróże, dżunglę Łubu-dubu i niesienie pomocy innym. Mała nosorożyca prowadzi biuro podróży dla zwierzaków. Pomagają jej w tym przyjaciele: wiecznie drzemiący leniwiec Śpioch i uwielbiająca naśladować dźwięki papuga Gaduła. Doradzając sąsiadom, gdzie wyjechać na wakacje, Papti wspiera ich również w rozwiązywaniu codziennych problemów. Czyta Wojciech Słupiński.

19:00-21:00 "Wieczorne pogaduchy" - Ciąg dalszy przygód Przyjaciół z Różanego Zakątka w zamku Skrzatów Górskich, Hermie. 

21:00-23:00 "Strefa rodzica" - 1 temat: Rodzic inteligentny emocjonalnie. Dlaczego warto rozwijać swoją inteligencję emocjonalną niezależnie od wieku? Czy inteligencja emocjonalna jest ważną umiejętnością/zdolnością i dlaczego warto ją rozwijać, zwłaszcza będąc rodzicem. Gość: Marzena Martyniuk - Instytutu Rozwoju Emocji.

2 temat: Bezpieczny wypoczynek nad wodą. Na co trzeba zwrócić uwagę by nasz wypoczynek nad wodą był bezpieczny. Poznamy sprzęt do ratownictwa wodnego, zasady obowiązujące przed wejściem do wody oraz w czasie kąpieli. Omówimy zagrożenia  jakie dzieci mogą napotkać podczas zabawy nad wodą oraz sposobów udzielania pomocy poszkodowanemu wyciągniętemu z wody. Gość: Kacper Chrzanowski, ratownik wodny. 

Piątek:

8:00-10:00 "Poranek" - Jak wygląda poranek na wsi? Czyli wszystkie czynności jakie wykonujemy prowadząc gospodarstwo na wsi.

8:30 "Smak na tak" - w przededniu Międzynarodowego Dnia Kota- kocia kanapka.

8:45 Słuchowisko "Chatka Puchatka" - Słuchowisko na podstawie książki Alana Alekxandra Milne w adaptacji Emilii Stawskiej. TPR z 1986 r. Wykonawcy:  Szczepkowski Andrzej ,Sobieska Joanna, Pawlik Bronisław Milde Ewa, Michnikowski Wiesław, Majerówna Wanda, Kuśmierska Ilona, Kociniak Jan, Bończak Jerzy.

9:15 Co czyta Maja? - Odcinek dotyczący komiksów. Kto ich nie lubi? Maja opowie o serii książek "Bajka na końcu świata" Marcina Podolca i książce "Jane, lis i ja" Isabelle Arsenault, Fanny Britt.

9:30 "Pocztówka z wakacji" -  Przez cały tydzień bohaterkami pocztówek będą siostry bliźniaczki, Polki, które mieszkają we Francji od urodzenia - 9-letnie Madzia i Julka. Opowiedzą o życiu we Francji i wakacjach w Polsce. Pocztówki z dziewczynkami do słuchaczy popłyną z Iławy, z łódki, z ogrodu u babci, ze spaceru, rowerów.

jo

Zobacz więcej na temat: DAB+ radio cyfrowe edukacja
Zobacz także

Czytaj także

"Jemy borówki na polu czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim". Relacje w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 14:50
Cieszący się coraz większą popularnością projekt "Jemy borówki na polu czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim" nazywany jest "językowym SPA". Jak co roku warsztaty poprowadzą ci, dla których język polski nie ma tajemnic i którzy potrafią się nim także wybornie bawić. A przede wszystkim - jak Michał Rusinek, gość tegorocznej edycji - z humorem o nim opowiadać. Początek w piątek, 31 lipca, w tym roku spotkania odbędą się w wersji online. Relacje w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jamajka - wyspa drewna i wody

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 16:26
Jamajka, państwo ze stolicą w Kingston, to czarna karaibska wyspa, na której narodził się ruch rastafarian, w szczególny sposób związany z Etiopią. Główną inspiracją tego ruchu, była walka o równouprawnienie dla wszystkich ludzi, bez względu na kolor skóry. Podstawą zaś wiara, że cesarz Hajle Syllasje - słynny władca Etiopii, jest nowym biblijnym Mesjaszem który zjednoczy wszystkich ludzi związanych duchowo z Afryką. To właśnie Etiopia jest dla jamajskich rastafarian ziemią obiecaną i krainą przodków. Zapraszamy na wędrówkę śladem dawnych opowieści ludów Jamajki.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gambia – najmniejsze państwo w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 12:00
Wyobraźmy sobie kraj, w którym cały rok panuje lato. Rośliny niemal bez przerwy kwitną i owocują i tylko część tego lata jest deszczowa. Wtedy ulewy są bardzo obfite, ale też i niezwykle ciepłe. Dodatkową zaletą jest to, że w porze deszczowej roślinność jest jeszcze bardziej bujna, zielona i piękna. Czy nie byłoby przyjemnie pomieszkać w takim wspaniałym miejscu? Jednym z takich właśnie rejonów na naszej planecie Ziemi jest Gambia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy żeglarze mają przyjaciół?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 11:00
Ci, którzy większość życia spędzają na morzu, dawne życie zostawiają za sobą, więc i starzy przyjaciele są daleko. Życie w podróży to też częsta konieczność spotykania nieznajomych. Oczywiście fajnie jest poznawać nowych ludzi i często okazuje się, że to właśnie na morzu szybciej znajdziemy przyjaciół niż na lądzie.
rozwiń zwiń