X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Czwartek z cyfrowym Polskim Radiem Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 20:44
O zasadach dobrego wychowania na co dzień, o pływie okologii na nasz organizm i jego kondycję oraz o rodzajach wulkanów występujących na Ziemi powiemy w czwartkowych audycjach Polskiego Radia Dzieciom przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych słuchaczach. W "Strefie rodzica" po 21.00 powiemy o Festiwalu Warszawa Singera oraz Festiwalu Kino w Trampkach. Zapraszamy! 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

10:00-11:00 "Muzyczne podróże" - Elementy dzieła muzycznego cz.2. 

11:00-12:00 "Leszek i Miś Michaś" - Najbardziej znane i najstarsze kolekcje. Co można kolekcjonować i dlaczego czasem rzeczy, które uważamy za bezwartościowe mogą się okazać się bardzo cenne. Jaką kolekcję rozpocznie Miś Michaś? 

12:15 "Wakacyjny bajkowy kącik" - Bajka pt. "Gdyby spotkać dinozaura". 

14:00 "Bajanie Kulfona i Moniki" – Opowieść w interpretacji Kulfona i Moniki pt. "O skarbie chciwego gospodarza".

15:00 "Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom" - "Magiczne słowa", poprawna postawa, maniery przy stole. O zasadach dobrego wychowania na co dzień opowie Patrycja Skóra - Wojtkowiak, autorka "Elementarza dobrych manier Pana Szopa". Charyzmatyczny i zabawny zwierzak – Pan Szop, krok po kroku, rym po rymie przeprowadza najmłodszych przez kolejne zasady jak należy się zachowywać.

17:15 "Zbieraj z klasą" - Jak ekologia wpływa na nasz organizm. W jaki sposób dbanie o ekologię wpływa na nasz organizm i czy ma to ze sobą jakiś związek? Udowodnimy, że wszystko co jemy, wyrzucamy, a przede wszystkim gdzie wyrzucamy, jakich produktów i sprzętów używamy oraz jaki mamy stosunek do zieleni, ma ogromny wpływ na nasz organizm i jego kondycję. 

18:00 "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" - Wulkany na świecie. Jakie są rodzaje wulkanów, jak się tworzą i gdzie znajdują się na świecie. Poznamy te najsłynniejsze.

Gość: Anna Kwiatkowska, podróżniczka.

Dla dorosłych:

21:00-23:00 "Strefa rodzica" - 22 sierpnia rozpoczyna się Festiwal Warszawa Singera. Festiwal to dziewięć dni wypełnionych muzyką, przedstawieniami teatralnymi, sesjami naukowymi, warsztatami, wystawami czy projekcjami filmowymi.

W ofercie festiwalowej nie zabraknie również wydarzeń skierowanych do dzieci. Dzieci będą mogły uczestniczyć w spektaklach teatralnych (na żywo i online) m.in. Przechwałki Teatru Lalkowego Simche, w czytaniu bajek Singera czy w niekonwencjonalne warsztaty artystyczne – performatywne, przestrzenne i kulinarne oraz mini koncert muzyki żydowskiej.  

O idei festiwalu, jego atrakcjach dla dorosłych i nie tylko opowie Iza Teodorkiewicz - wicedyrektor programowy festiwalu, a o warsztatach artystyczno - performatywnych, kulinarnych oraz mini koncercie muzyki żydowskiej Katarzyna Kucharska.

Kino w Trampkach przez cały sierpień prezentuje 25 poruszających filmowych historii dla dzieci i młodzieży. Od 1 sierpnia, po raz pierwszy, festiwal jest dostępny dla wszystkich. Tematem przewodnim tej edycji Kina w Trampkach jest dżungla. Dżungla jako gąszcz, dzika natura, labirynt. Wartościowe media dla dzieci, czyli jakie? Dzisiaj to gęstwina, po którym trudno się poruszać.   

Co jest dla dzieci dobre, co złe? Te zagadnienia i próbę odpowiedzi na nie będą towarzyszyć młodym widzom i ich rodzicom przez cały sierpień. Goście: Agnieszka Drzewiecka-Protić, dyrektorka festiwalu i koproducentka filmu "Pod słońce" Małgorzata Staroń.

Zobacz więcej na temat: edukacja DAB+ #zostańwdomu
Zobacz także

Czytaj także

Roksana Węgiel w jury przesłuchań na żywo II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 12:10
87 młodych uczestników wyłonionych spośród blisko 700 zgłoszeń wystąpi podczas przesłuchań na żywo. Wystąpienia dzieci oceniać będzie jury z Roksaną Węgiel w składzie. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Zwycięzcy wystąpią w uroczystym koncercie finałowym oraz wezmą udział w nagraniu płyty „Głosem dziecka vol. 2”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tropikalne lasy i czekoladowe wzgórza Filipin

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 16:27
Naszym statkiem płyniemy dalej, na pełnych żaglach, bo oto przed nami bezkresne głębiny Oceanu Spokojnego. Za nami został Kanał Panamski, między Ameryką Środkową a Południową. Tędy przedostaliśmy się z morza Karaibskiego na otwarty Pacyfik. Podróżując dalej na zachód między Zwrotnikiem Raka i Równikiem - docieramy na Filipiny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Etiopia i plemiona ją zamieszkujące

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 13:05
Szymon Radzimierski, czternastoletni podróżnik zabrał słuchaczy do przepięknej Etiopii czyli kraju, który zamieszkuje bardzo wiele mniejszości etnicznych oraz dziesiątki różnych plemion. Jest to kraj w którym ludność posługuje się wieloma językami, cechuje go wielobarwność zwyczajów i kultur. Jak żyje ludność w Dolinie Omo?
rozwiń zwiń