Polskie Radio Dzieciom

Premiera książki "Ostatnie drzewo"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2022 15:16
Nadir i Selina, dwoje dzieci, które kochały przyrodę, stało się świadkami rzeczy strasznej. Mieszkańcy ich miasta byli tak zapatrzeni w złoto i drogie kamienie, że stopniowo wycięli wszystkie okoliczne drzewa. Niegdyś tętniąca życiem okolica teraz stała się pustynią. Dosłownie. Z całego bujnego lasu pozostał jeden samotny cedr, a słońce wypalało trawę. Dopiero wtedy mieszkańcy miasta zdali sobie sprawę z tego, do czego doprowadziła ich żądza zysku. Czy Selina i Nadir uratowali swoje miasto? O tym przeczytacie w pięknej opowieści "Ostatnie drzewo".
Okładka książki Ostatnie drzewo. Patronat medialny Polskie Radio Dzieciom
Okładka książki "Ostatnie drzewo". Patronat medialny Polskie Radio DzieciomFoto: mat. prom.

Drzewa: piękne, majestatyczne, koronami sięgają nieba, dzięki nim oddychamy. Czy jesteśmy w stanie sobie wyobrazić świat, w którym nie ma drzew? 

W "Poranku Polskiego Radia Dzieciom można było posłuchać rozmowy z tłumaczką tej książki Moniką Motkowicz. Zapraszamy do wysłuchania fragmentu audycji z dn. 31 marca 2022.

Posłuchaj
18:04 31.03. Wywiad o książce Ostatnie drzewo.mp3 Rozmowa o książce "Ostatnie drzewo"_Poranek w PRD_31.03.2022.

 

W książce znaleźć można kod QR i wysłuchać opowieści w wykonaniu Agnieszki Ayşen Kaim, artystki sztuki opowiadania.

Książka współfinansowana w ramach programu Unii Europejskiej "Kreatywna Europa".

  • Ilustracje i tekst: Štěpán Zavřel
  • Tłumaczenie: Monika Motkowicz
  • Liczba stron 32
  • Format: 30×21
  • Przedział wiekowy: 4-6 lat
  • Oprawa: twarda

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym książki "Ostatnie drzewo".

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Premiera książki "Misia i jej mali pacjenci. W krainie żubra"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 23:43
Kto z was czeka na kolejne przygody małej weterynarz? Dzielna Misia wraz ze swym pupilem - Popikiem pomoże wszystkim zwierzętom, które potrzebują jej pomocy. Nieważne, czy jest to mała pszczółka, jeż, kotek, osiołek, czy dzik. Dziewczynka nie przejdzie obojętnie wobec cierpienia żadnego stworzenia!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Odnalezione słońce" czyli o dylematach tłumaczy. Rozmowa z Natalią Mętrak-Rudą

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 09:34
Dawno, dawno temu ludzie mieszkali w drewnianych chatach stojących w lesie. Co wieczór na szczycie gór rozpalali ogniska. W ten sposób oddawali słońcu cześć i wskazywali mu, gdzie dokładnie powinno wzejść następnego ranka. Dziś mieszkają w domach z cegły, a słońce zasnuła smogowa mgła.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Siódme urodziny Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 15:02
1 kwietnia Polskie Radio Dzieciom skończyło siedem lat! Z tej okazji już od 30 marca dziennikarze stacji zaprosili na wyjątkowe audycje urodzinowe: "TOP Listę Przebojów Polskiego Radia Dzieciom", "Poranek w Polskim Radiu Dzieciom", pełne wspomnień "Dawno, dawno temu" oraz plenerowe wydanie m. in. "Popołudnika w Polskim Radiu Dzieciom". Na słuchaczy czekała moc niespodzianek i atrakcyjnych upominków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Książki dla najmłodszych Ukraińców

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022 08:00
Instytut Książki zakupił 7000 egzemplarzy książek dla dzieci i młodzieży od pięciu ukraińskich oficyn. Jest to jeden z elementów działań w ramach projektu "Podaruj książkę ukraińskim dzieciom", którą IK prowadzi razem z Fundacją Metropolia Dzieci. Dziś do Krakowa dotarł pierwszy transport z ponad dwoma tysiącami książek. Trafią one do wojewódzkich bibliotek publicznych, skąd będą przekazywane także do mniejszych ośrodków, by umożliwić korzystanie z nich – i oderwanie się od koszmaru wojny – młodym Ukraińcom przebywającym na terenie Polski. Patronem projektu jest m.in. Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń