!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Majówka 2022 z Polskim Radiem Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 11:55
Nasi słuchacze jeszcze do konca dnia mogą wziąć udział w specjalnej akcji - zabawie dla całej rodziny. Zapraszamy do wykonania własnoręcznie przygotowanej flagi Polski. Wszystkimi pracami pochwalimy się w galerii w naszych mediach społecznościowych. Ponadto te 3 dni obfitują w wyjątkowe audycje tematyczne. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!
Spędź Majówkę z Polskim Radiem Dzieciom Słuchaj na www.polskieradiodzieciom.pl
Spędź Majówkę z Polskim Radiem Dzieciom! Słuchaj na www.polskieradiodzieciom.plFoto: PR

SOBOTA 30.04.

10:00-11:00 "Rodzinny W-f" - Rozpoczynamy żeglarski sezon. Gość: Bartłomiej Szotyński, trener z Akademii Żeglarskiej AZS UW na Optimistach dla dzieci od 7 lat. 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

12:00 "Bajkowy ogród" - Dziecięce plany dzieci na majówkę na łonie przyrody. Porozmawiamy z Jagną i Milą o ostatnich przygodach i o majówkowych marzeniach.

15:00 "Dawno, dawno temu" - Muzeum Historii Polski, we współpracy z portalem historia.org.pl, po raz piętnasty ogłasza Plebiscyt „Wydarzenie Historyczne Roku”, którego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku. Gość: Gabriela Sierocińska - Dec z Muzeum Historii Polski. 

Posłuchaj
05:57 Dawno, dawno temu - 30.04.22 - o polskiej fladze.mp3 "Dawno, dawno temu__30.04.22 - o fladze Polski

Posłuchaj
07:00 Dawno, dawno temu - 30.04.22 - o Konstytucji 3 Maja.mp3

18:00-19:00 "Kuferek przyjemności" - Dziesięcioletnia Ida i jej mama Ela opowiedzą o swojej pasji, którą wspólnie odkryły przed dwoma laty. Obydwie zajmują się mało znaną formą sportu o nazwie Ninja. Czy ten sport ma coś wspólnego z żółwiami ninja?

21:00-22:00 "Dziecko w drodze" - W tym tygodniu Magda i Sergiusz będą rozmawiać o Wyspach Owczych z Sabiną Poulsen. Sabina jest mamą dwójki dzieci, Beniamina i Mii. Pracuje na Wyspach Owczych jako pedagog i podpowie nam co zobaczyć na tym archipelagu i jak wygląda życie na maleńkich wyspach na środku Atlantyku. 

22:00-00:00 "Stare, znane, zapomniane" - W audycji historia grupy Trio, która wylansowała nieśmiertelny przebój "Da Da Da" a także prezentacja legendarnej płyty "Trio" (zawierającej ów hit) wydanej w 1981 roku - wpisującej się w rodzący się nowy styl w Niemczech Neue Deutsche Welle- odpowiednik światowego new wave oraz minimalizmu w muzyce. Będzie też winyl "Standing On The Edge" z 1985 roku zespołu Cheap Trick, formacji, która całkiem niedawno wydała swój 20 album.

 

1.05. NIEDZIELA

10:00-11:00 "Dźwięk Dobry" - Dźwięki podróży po kontynentach. Gość: Mirosław Wlekły, autor książki "Jadą Haliki przez Ameryki". Jakie dźwięki mógł słyszeć Tony Halik podczas swoich podróży?

12:00-13:00 "Radiowe Figliki Kulfona i Moniki" - Wolny czas - co to znaczy? Czy jest w przeciwieństwie do niego szybki czas? Od kiedy liczy się czas? Gdzie i jak lubimy spędzać ten tzw. czas wolny? Zachęcamy do telefonowania i zadawania pytań Kulfonowi i Monice.

13:00 "Zwierzyniec" - Gość: Paweł Sroka - opiekun z wrocławskiego ZOO. Porozmawiamy o panterach śnieżnych, które są gatunkiem zagrożonym. Niedawno we wrocławskim ZOO przyszła na świat mała pantera śnieżna. W audycji poznamy bliżej te zwierzęta z rodziny kotowatych i dowiemy się np. dlaczego nazywa się "śnieżna".

14:00-15:00 "Dziecięcy koncert życzeń" - podczas weekendu majowego zachęcamy do telefonowania, pozdrawiania przyjaciół, składania życzeń członkom rodziny i dedykowania im piosenek.

15:00 "Zapraszamy do stołu" - Wolny i słoneczny dzień to doskonała okazja do zorganizowania pikniku. Jak zorganizować udany piknik? Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. O jakich? Opowie dzisiaj o nich Marta Powałowska. Dodając do nich przepisy na piknikowe pyszności.

16:00 "Łowcy dziecięcych przygód" - Gość: Ksawery i Krystyna Pełech, dzieci mówiące 4 językami, na co dzień mieszkają na Malcie. Opowiedzą jak wygląda życie dzieci w tym kraju.
Martyna (ich mama) urodziła się i wychowała w Kutnie. W wieku 19 lat wyjechała by studiować dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim w Rybniku i Katowicach. Na czwartym roku studiów pojawiła się przed nią szansa wyjazdu na studia do Hiszpanii i ten właśnie moment stał się przełomowym w jej życiu. Właśnie wtedy rozpoczęła się prawdziwa podróż. Przez Nowy Jork, Hiszpanię, Anglię, Luxemburg, Szwajcarię dotarła na Maltę. Tu wraz z rodziną osiadła „ na dłużej” i tu na małej śródziemnomorskiej wyspie wychowuje swoje dzieci. Sama o sobie mówi, że jest statystyczną Matką Polką, ale chyba nie do końca jest to prawdą. Ksawery i Krystyna, dzieci Martyny, wychowują się bowiem w czterech językach i kilku kulturach. 

17:00-18:00 "Kulturoteka" - Zaglądamy do Teatru Polskiego by odwiedzić m.in Guliwera, Liliputy i Ferdynanda Wspaniałego. Spotkanie z reżyserem spektaklu "Ferdynand Wspaniały" Przemysławem Wyszyńskim.

22:00 "Muzyka dla rodzica" - Pierwszomajowe wydanie audycji Muzyka dla rodzica, w programie m.in duet Anieli powracającej Joanny Prykowskiej i Pawła Krawczyka z grupy HEY. W styczniu ukazał się pierwszy singiel zespołu „Jaśniejąca” z gościnnym udziałem Katarzyny Nosowskiej, w życiu prywatnym żony Pawła i… bliskiej przyjaciółki Asi ze spędzonych wspólnie w Szczecinie lat nastoletniej młodości. Drugi singiel „Niemiłość” przybliża nas do wyczekiwanej premiery całego albumu! Ponadto wiosenne piosenki od T.Love, Vito Bambino, Rosalie, Mroza i Jareckiego.

2.05. PONIEDZIAŁEK
Audycje Poranne 2 i 3 maja zostają skrócone do 2 godzin, emisja od 8:00 do 10:00.

8:00-10:00 "Poranek w PRD" - W Dzień Flagi Zbyszek ze smokiem będą zadawać różne "biało-czerwone" zagadki.

11:00 "Leszek i Miś Michaś" - Leszek z Misiem przedstawią dzieciom symbole naszego kraju. Co znaczy biały i czerwony na fladze Polski? Czym jest godło? Jaka historia wiąże się z Mazurkiem Dąbrowskiego?

15:00-17:00 "Popołudnik w PRD" - o lasach na świecie - lasy Ameryki, Australii, Afryki i Europy.

18:00 "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" - Flagi państwowe zaczęły powstawać pod koniec XVIII wieku. Wywodziły się od chorągwi królewskich i przejmowały ich barwy - kolor godła umieszczano na górze flagi, a kolor tła na dole. Również polska flaga wywodzi się od królewskiej chorągwi i herbu Królestwa Polskiego. Dziś o historii flag.

21:00-23:00 "Strefa rodzica" - O historycznych mitach. Gość programu - Agnieszka Jankowiak-Maik (znana w internecie jako Babka od histy) w lekki sposób pisze o niezwykłych meandrach polskiej historii: ukazuje jej drugie dno, przypomina zapomniane postacie i odkrywa przemilczane wydarzenia. 

23:00-1:00 "Co nam w duszy gra?" -  W audycji wiosenne propozycje z polskiego rynku muzycznego, nawet przedpremierowo. Tak będzie w przypadku nowej propozycji zespołu Pawkin- dopiero co zespół wyszedł ze studia i w audycji odbędzie się przedpremierowo odtworzenie ich najnowszej, bardzo przebojowej kompozycji z tytułem "Rzeka". A w studiu pojawi się mistrz słowa, Krzysztof Napiórkowski, który opowie o swojej najnowszej płycie zatytułowanej "CV".

3.05. WTOREK
10:00-11:00 "Muzyczne podróże" - W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja dowiemy się, czego słuchano na dworze króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

11:00-12:00 "Leszek i Miś Michaś" - Na jednego człowieka przypada około 500 drzew. Dziś poznamy różne ich gatunki, nauczymy się je rozpoznawać. Dlaczego niektóre mają liście a inne igiełki? Jak można oszacować wiek drzewa? Ile lat ma najstarsze drzewo na świecie?

15:00 "Popołudnik w PRD" - 3 Maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. Czym jest konstytucja? Dlaczego jest taka ważna? Najstarsze i najnowsze konstytucje na świecie. W jaki sposób wprowadzane są poprawki do konstytucji?

17:15 "Bezpieczny maluch" - Jakie zagrożenia mogą być w lesie i jak ich uniknąć. Gość: Honorata Galczewska z Regionalnej Dyrekcja lasów Państwowych w Toruniu. 

21:00-23:00 "Strefa rodzica" - 1 temat: Pierwsza pomoc, a wiek dziecka - jak zmieniają się zasady udzielania pierwszej pomocy wraz z wiekiem dziecka, jak wygląda procedura w przypadku noworodka, a jak w przypadku rocznego dziecka, kto powinien przejść taki kurs i jak często?

Gość: Adrianna Cienkusz, ratownik medyczny, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, instruktor pierwszej pomocy w firmie TwojRatownik.pl. Swoje doświadczenie zdobywała podczas pracy w pogotowiu ratunkowym oraz na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych w warszawskich szpitalach.

 

2 temat: Kluczowe zasady pracy z dziećmi po doświadczeniach traumatycznych. Jak zrozumieć dzieci, które doświadczyły złożonej traumy rozwojowej, czy wojennej i odpowiedzieć na ich potrzeby. Gość: Beata Kulig, doradca ds. rzecznictwa w Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce.

Zapraszamy!

**

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Drugie notowanie TOP Listy Przebojów Polskiego Radia Dzieciom!

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2022 18:00
Przez cały rok słuchacze stacji głosowali na swoje ulubione utwory i zdecydowali tym samym, które z nich znalazły się na szczycie zestawienia. Oto 20 piosenek, które dostały najwięcej głosów!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warsztaty twórcze "Mazowsze łączy pokolenia. Domek z Sercem 2022"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2022 08:00
Trwa kolejna edycja bezpłatnych, charytatywnych warsztatów twórczych "Mazowsze łączy pokolenia. DOMEK Z SERCEM 2022", które od kilku lat organizuje warszawskie Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek. Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym tego projektu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne Podróże". Z wizytą w Disneylandzie

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2022 08:00
Podparyski Disneyland ma już trzydzieści lat. Nie jest to jednak najstarszy park Walta Disneya na świecie – pierwszy został otwarty 17 lipca 1955 roku w Kalifornii. Jego budowa trwała zaledwie rok! Obecnie na świecie jest sześć Disneylandów – dwa mieszczą się w Stanach Zjednoczonych – w Kalifornii (najstarszy) oraz w Orlando (największy). Trzy znajdują się w Azji – w Tokio, Hongkongu i Szanghaju i jeden w Europie – w Chessy pod Paryżem.
rozwiń zwiń