Polskie Radio Dzieciom

Rozmowa z Laurą Bączkiewicz - reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji Junior 2022

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 15:02
Podczas wielkiego finału "Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2022" wyłoniono polskiego reprezentanta. Stanie on na wielkiej scenie tegorocznej Eurowizji Junior w Armenii. Wybór był sumą punktów przyznanych finalistom przez jurorów oraz głosów telewidzów. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Laurą Bączkiewicz - reprezentantką Polski na XX Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.
Na zdjęciu Laura Bączkieiwcz - polska reprezentantka w konkursie Eurowizji Junior 2022 i dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom Marta Powałowska.
Na zdjęciu Laura Bączkieiwcz - polska reprezentantka w konkursie Eurowizji Junior 2022 i dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom Marta Powałowska.Foto: PR

W tegorocznym finale programu "Szansa na sukces" znalazły się cztery osoby: Natalia Smaś, Laura Bączkiewicz, Aleksander Maląg i Ida Wargskog, którzy w finałowym odcinku zaprezentowali utwory związane z tematami odcinków, w których występowali. Po wykonaniu wszystkich czterech utworów wyłoniono dwie osoby, które znalazły się w ścisłym finale. Laura Bączkiewicz i Aleksander Maląg wykonali przygotowane specjalnie dla nich utwory. 

Eurowizja Junior 2022. Kto będzie reprezentował Polskę?

Po zsumowaniu punktacji jurorów i głosów widzów okazało się, że tegoroczną reprezentantką Polski została Laura Bączkiewicz, a piosenką, którą zaprezentuje w Armenii będzie "To The Moon", czyli "Lot na Księżyc". Utwór, który Laura zaśpiewa podczas Eurowizji napisali Monika Wydrzyńska i Jakub Sebastian Krupski. - Piosenka od razu mi się spodobała, bo jest bardzo energiczna, ona jest taka radiowa, więc bardzo mi się podoba – przyznała Polskiemu Radiu Dzieciom Laura Bączkiewicz - polska reprezentantka na Eurowizji 2022. 

Laura Maląg - polska reprezentantka w konkursie Eurowizja Junior 2022. Laura Bączkiewicz - polska reprezentantka w konkursie Eurowizja Junior 2022.

Finał "Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2022" to ogromne emocje. Jeszcze większe przyniosło ogłoszenie wyników. - Jestem jeszcze w szoku, jeszcze to do mnie nie dotarło, ale już powoli się do tego przyzwyczajam – mówiła Laura Bączkiewicz tuż po ogłoszeniu werdyktu w rozmowie z Polskim Radiem Dzieciom. - Starałam się przygotować jak najlepiej, bo było to dla mnie ważne i jest to nadal - dodała.
Przed Laurą kolejne etapy przygotowań, które doprowadzą młodą wokalistkę wprost na scenę Eurowizji Junior 2022. 
Konkurs Eurowizji Junior 2022 odbędzie się 11 grudnia w Armenii.

Posłuchaj
09:28 Jesc 4.mp3 Rozmowa z Laura Bączkieiwcz_Serwis Eurowizja Junior_Polskie Radio Dzieciom_28.09. godz. 10.40.

Eurowizja Junior 2022. Kim jest Laura Bączkiewicz?

Przypomnijmy, że miejsce w finale Laura Bączkiewicz uzyskała za sprawą Złotego Biletu, który wyśpiewała sobie piosenką "Run" grupy One Republic. Choć Laura ma dopiero jedenaście lat, od dłuższego czasu osiąga sukcesy wokalne, zdobywając nagrody w konkursach i na festiwalach muzycznych.

Laura Bączkiewicz rozpoczęła swoją przygodę ze śpiewem, gdy miała zaledwie cztery lata. Od tej pory ciągle się rozwija, ucząc się w Studiu Piosenki Estradowej Hit w Koninie. 
Więcej o Laurze Bączkiewicz w audycji "Gwiazdozbiór" w Polskim Radiu Dzieciom w niedzielę o godzinie 15.00. 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

W 2021 roku w konkursie Eurowizja Junior, który odbył się w Paryżu Polskę reprezentowała Sara James, która zajęła drugie miejsce, nieznacznie ustępując Malénie z Armenii.

Rok wcześniej w 2020 roku polską reprezentantką Była Ala Tracz z piosenką "I'll be standing". Ala zajęła 9 miejsce. 18. Konkurs Eurowizja Junior wygrała Valentina wykonując piosenkę "J'imagine". 
Alicja Tracz jest laureatką I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.

17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2019 roku, wygrała Viki Gabor, reprezentantka Polski z piosenką "Superhero". Konkurs odbył się w Arenie Gliwice. 

Rok wcześniej zwycięstwo również przypadło reprezentantce Polski. 16. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci wygrała Roksana Węgiel z piosenką "Anyone I Want to Be". Konkurs odbył się w Mińsku. 

Więcej o Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, usłyszeć można w cotygodniowym wydaniu Serwisu Eurowizja Junior na antenie Polskiego Radia Dzieciom o 10.40.

Polskie Radio Dzieciom objęło swym patronatem medialnym wybory polskiego reprezentanta na 20. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Czytaj także:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl.

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

 

Zobacz także
Czytaj także

Znamy polską reprezentantkę Eurowizji Junior 2021

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 16:59
Sara James została polską reprezentantką na Eurowizji Junior 2021. 26 września finalistka została wyłoniona w telewizyjnym programie "Szansa na sukces. Eurowizja Junior".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ogłaszamy wyniki konkursu "Kolorowy piórnik"!

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2022 09:00
Jak wygląda szkoła lub przedszkole naszych słuchaczy? Czy sala lekcyjna czy też sala grupy przedszkolnej może mieć ciekawe zakamarki? Co uczeń porabia w szkole na zajęciach dodatkowych? Na te pytania odpowiedzi znają uczestnicy konkursu „Kolorowy piórnik” w PR Dzieciom. Gry i zabawy na terenie szkoły i przedszkola to codzienność naszych słuchaczy! Jak przedstawili ją w swoich pracach konkursowych? Które prace zostaną nagrodzone?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Finaliści programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022" w "Gwiazdozbiorze" w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 16:00
Aktualnie wszyscy w Polsce żyją tegoroczną edycją Eurowizji Junior. 25 września poznamy nazwisko polskiego reprezentanta na tegoroczną Eurowizję dla dzieci. Tym razem w naszym Gwiazdozbiorze rozmawiamy z czterema młodymi gwiazdami, czyli tegorocznymi finalistami Szansy na sukces Eurowizji Junior 2022. O tym, kto z Polski pojedzie do Armenii na konkurs, zadecydują zarówno jurorzy, jak i publiczność przed telewizorami. 
rozwiń zwiń