Polskie Radio Dzieciom

"Tymoteusz Rymcimci" wraca na scenę Teatru Lalka

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2023 14:31
Na scenę naszego Teatru Lalka wraca "Tymoteusz Rymcimci", ulubiony przez wiele pokoleń polskich dzieci. "To bajka o tym, że warto mieć przyjaciela, o którego należy za wszelką cenę walczyć. Przypomina nam również o tym, że nie należy nikogo oceniać po wyglądzie, uczy, że przyjaźń i miłość są najważniejsze i bez nich tak naprawdę jest nam w życiu bardzo smutno" – pisała Magdalena Kuc w swojej recenzji. Spektakl w Teatrze Lalka już w najbliższy weekend 29 i 30 kwietnia! Patronat medialny objęło Polskie Radio Dzieciom.
Plakat spektaklu Tymoteusz Rymcimci
Plakat spektaklu "Tymoteusz Rymcimci"Foto: mat. pras.

Wesoły miś o imieniu Tymoteusz lubi zabawę oraz małe psoty. Nie ma rodzeństwa i czuje się samotny, tęskni za towarzystwem, marzy o czworonożnym przyjacielu. Jakie wyzwania spotkają Tymoteusza na drodze jego marzeń musicie przekonać się sami. 

Spektakl grany będzie w najbliższy weekend - 29 i 30 kwietnia oraz 2, 3 i 4 maja

Dodatkowo 2 i 3 maja wspólnie z aktorami, można zwiedzić kulisy Teatru Lalka – zaplecze sceny, garderoby, pracownie oraz kabinę elektroakustyczną.

Patronat medialny objęło Polskie Radio Dzieciom.

Posłuchaj
03:37 Tea sr 2.mp3 Teatralna środa_26.04.2023 Teatr Lalka w Warszawie - zaproszenie na spektakl "Tymoteusz Rymcimci"

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

KLIKNIJ I SŁUCHAJ CO GRAMY TERAZ

Zobacz także
Czytaj także

"Burza" na deskach Wrocławskiego Teatru Lalek

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2023 10:26
Polsko-czeski duet artystyczny Elżbieta Chowaniec - Marek Zákostelecký powrócił na deski Wrocławskiego Teatru Lalek. Twórcy doskonale odebranego przez dziecięcą publiczność "Czarodziejskiego fletu" postanowili ponownie zmierzyć się z wielką klasyką i udowodnić, że można ją grać także dla najmłodszych. Tym razem wzięli na warsztat "Burzę" – jedno z ostatnich i najbardziej tajemniczych dzieł Shakespeare'a. W ich interpretacji rzecz dzieje się w kosmosie, a na pierwszy plan wysuwa się wątek miłosny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiera w Teatrze Lalka "Królowa Śniegu"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2023 15:12
15 kwietnia Teatr Lalka zaprasza na kolejną premierę – tym razem będzie to "Królowa Śniegu". W teatralnej wersji przygotowanej przez Pawła Szkotaka, założyciela słynnego teatru "Biuro podróży", historia Gerdy i Kaia opowiadana będzie w planie żywym i lalkowym. Ta baśń niesie w sobie nadzieję! Polskie Radio Dzieciom objęło swym patronatem medialnym premierę tego spektaklu. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"OJEJA! albo o dziewczynce, która nie znała własnego imienia" w Teatrze Lalek we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2023 11:24
Wysił Paradygmat jest uczonym, który pracuje nad Wielką Teorią Wszystkiego. Głęboko wierzy w to, że każdą rzecz na tym świecie da się ulepszyć. Niestety jego własna córka Ojeja jest tego żywym zaprzeczeniem. Dziewczynka od lat bezskutecznie próbuje zdać do drugiej klasy. Ze zmartwienia serce Wysiła pęka. Dosłownie. Uczony omal nie umiera. Ojeja rozumiejąc, że to ona jest przyczyną trosk ojca, postanawia opuścić dom i udać się po pomoc do Wielkiego Medyka Wszemistrza. Wysił wie, że córka może sobie bez niego nie poradzić, dołącza więc do niej i wspólnie wyruszają na wyprawę aż do samej stolicy w nadziei, że Wszemistrz uleczy dziewczynkę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dziewczynka ze skrzypcami" - premiera w Teatrze Baj

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2023 01:33
 "Była sobie pewnego razu mała dziewczynka, która lubiła grać na skrzypcach. Dodatkowo posiadała rzadką umiejętność. Kiedy zakrywała oczy dłonią, mogła widzieć to, o czym akurat wówczas myślała (…)". Dziewczynka, która lubiła grać na skrzypcach, wyrusza na poszukiwania swojego taty. Droga, którą przemierza prowadzi przez morze, skały, lasy. Natura jest jej przeszkodą, ścieżką i lustrem jednocześnie. Jej emocje odbijają się w szumie fal, blasku zorzy polarnej i fruną z wiatrem. Muzyka, której bezgranicznie zaufała, wyznacza jej bezpieczną ścieżkę do cierpliwie czekającego na pomoc taty. W tym onirycznym, nastrojowym, niezwykle bogatym wizualnie i muzycznie przedstawieniu najważniejsza jest podróż.
rozwiń zwiń