Polskie Radio Dzieciom

Zobacz świat uszami – jak widzą nietoperze. 10 czerwca Uniwersytet Młodego Badacza

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2023 11:35
Zobacz świat uszami – jak widzą nietoperze to kolejne spotkanie z cyklu Uniwersytet Młodego Badacza przy UKSW w Warszawie. Patronem medialnym projektu Uniwersytet Młodego Badacza jest Polskie Radio Dzieciom. W wybranych audycjach stacji można otrzymać bilety na to wydarzenie.
Zobacz świat uszami  jak widzą nietoperze. 10 czerwca Uniwersytet Młodego Badacza
Zobacz świat uszami – jak widzą nietoperze. 10 czerwca Uniwersytet Młodego BadaczaFoto: mat. pras.

Uniwersytet Młodego Badacza – to nieodpłatny projekt, który powstał z myślą o dzieciach w wieku 6-11 lat i ich rodzicach. Gromadzi on wykładowców akademickich, których łączy pasja dzielenia się wiedzą z innymi – niezależnie od wieku. Celem jest wsparcie samorozwoju i talentów Młodych Badaczy.

Najbliższe zajęcia odbędą się 110 czerwca na kampusie Wóycickiego UKSW.
TEMAT: Zobacz świat uszami
Nie każdy organizm do poznania świata używa wzroku. Czas poznać nietoperze. Śladów tych latających ssaków będziemy poszukiwać w Lesie Bielański. Dowiemy się również, jak odbierają rzeczywistość owady i ryby, dla których wzrok nie jest najważniejszym zmysłem. Zanurzymy się w lesie i znajdziemy ducha bielańskiej puszczy. Zajęcia poprowadzi z dziećmi Marta Pacuszka - Inżynier środowiska, promotorka wiedzy o ochronie przyrody. Badaczka nietoperzy i autorka publikacji dotyczących ich życia i ochrony w Polsce. Pasjonuje ją też życie wielkich kotów. Swoje pasje zawodowe łączy z pracą edukacyjną i aktywnością społeczną, także na rzecz zwierząt w schroniskach.  

Patronem medialnym projektu Uniwersytet Młodego Badacza jest Polskie Radio Dzieciom. W wybranych audycjach stacji można otrzymać bilety na to wydarzenie. 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

Czas zaklęty w Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 16:15
Czasem myślimy,że wspaniałe przygody spotkają nas gdzieś daleko, najlepiej na końcu świata. Ale czy wiemy, co się kryje pod naszymi stopami? Jakie skarby skrywa w sobie ziemia?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Domowy ogródek w mieście. Czy to zdrowe rozwiązanie?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 10:00
Nareszcie przyszła wiosna, co oznacza, że już niedługo nasze domy wypełni zapach świeżych warzyw, owoców czy kwiatów. Aby jednak tak się stało, nie trzeba wcale jechać do sklepu. Wystarczy jedynie stworzyć swój własny, domowy ogródek i zasadzić w nim swoje ulubione odmiany roślin. Można to zrobić na parapecie w kuchni lub nawet niewielkim balkonie, o czym przekonuje słuchaczy twórca bloga o tematyce ogrodniczej, Wojciech Wardecki.
rozwiń zwiń