Polskie Radio Dzieciom

Premiera spektaklu "Odyseja". Wrocławski Teatr Lalek zaprasza!

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2023 10:37
Cofnijmy się o jakieś 3000 lat. Do świata greckich herosów, mitycznych cyklopów, syren i gigantów oraz olimpijskich bogów. Do czasów wojny trojańskiej. Będziemy świadkami niezwykłych losów Odyseusza – jego bohaterskich czynów pod Troją i pełnej przygód oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji drogi powrotnej do rodzinnej wyspy Itaki. Patornat medialny nad spektaklem objęło Polskie Radio Dzieciom. W wybranych audycjach stacji będzie szansa zdobycia zaproszeń. 
Premiera spektaklu Odyseja. Wrocławski Teatr Lalek zaprasza
Premiera spektaklu "Odyseja". Wrocławski Teatr Lalek zaprasza!Foto: mat. pras.

Czy Odysowi uda się pokonać wszystkie przeciwności i wrócić do domu? A jeśli tak, to kogo w nim zastanie? Kim jest teraz jego dorosły już syn Telemach? Czy wciąż czeka na niego żona Penelopa? Wreszcie – kim jest on sam po dziesięciu latach zmagań i kolejnych dziesięciu tułaczki do domu? Czy w takiej historii możliwy jest happy end?

ODYSEJA – zgodnie ze śpiewanym eposem Homera – to fascynująca, niesamowita, momentami śmieszna i wzruszająca, a momentami bolesna opowieść o wojnie i o tym, co ona z nami robi. To wojna widziana oczami mężczyzn, ale także czekających na mężczyzn kobiet i dorastających w cieniu walk dzieci. ODYSEJA to także opowieść o potrzebie domu, miłości i bliskości. To piękna historia, która poruszyć może zarówno młodych, jak i dorosłych widzów.

Wsiadajcie na statek i płyńcie w ten rejs z nami!

[Informacja prasowa]

Premiera 23.09.2023

Tekst i reżyseria: Jakub Roszkowski
scenografia, kostiumy, wideo: Mirek Kaczmarek
muzyka: Aleksandra Gryka
choreografia: Anna Maria Krysiak
reżyseria świateł: Alicja Pietrucka
asystentka scenografa: Maria Mordarska

obsada:
Agata Cejba, Jolanta Góralczyk, Krzysztof Grębski, Radosław Kasiukiewicz, Marek Koziarczyk, Agata Kucińska, Konrad Kujawski, Patrycja Łacina-Miarka, Anna Makowska-Kowalczyk, Tomasz Maśląkowski, Grzegorz Mazoń, Piotr Starczak

"Odyseja" jest przedstawieniem rekomendowanym dla dzieci od 10. roku życia.

Patronat medialnym nad spektaklem objęło Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców.

Zobacz także
Czytaj także

Premiera w Teatrze Lalka "Królowa Śniegu"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2023 15:12
15 kwietnia Teatr Lalka zaprasza na kolejną premierę – tym razem będzie to "Królowa Śniegu". W teatralnej wersji przygotowanej przez Pawła Szkotaka, założyciela słynnego teatru "Biuro podróży", historia Gerdy i Kaia opowiadana będzie w planie żywym i lalkowym. Ta baśń niesie w sobie nadzieję! Polskie Radio Dzieciom objęło swym patronatem medialnym premierę tego spektaklu. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Królowa Śniegu" premiera w Teatrze Andersena w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2023 10:19
Królowa Śniegu to opowieść o dziewczynce, która przemierzyła cały świat, aby ocalić swojego przyjaciela. Bohaterka pokonuje kolejne kręgi wtajemniczenia, aby na końcu odkryć, że przebyła drogę nie tylkob do przodu, ale również w głąb siebie, że stała się dojrzałą kobietą. Przekonuje się, iż warunkiem wolności, jest wierność sobie oraz miłość.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teatr Guliwer startuje z nowym sezonem - patronat PRD

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2023 18:41
Dostępny, otwarty, różnorodny i wielokulturowy – taki będzie kolejny sezon w Teatrze Lalek Guliwer. Autorskie projekty będą przeplatać się ze współczesną dramaturgią i adaptacjami literatury dla dzieci, a nowe historie będą stanowić główną oś sześciu premierowych spektakli. Sezon 2023/2024 upłynie także pod znakiem szerszej dostępności programu i partycypacji młodej widowni w procesach twórczych.
rozwiń zwiń