Polskie Radio Dzieciom

Miś Michaś i Smok Adaś rozwiązują nową zagadkę. Jaką?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2024 12:33
Współpracownicy czyli dobrze znani dzieciom Miś Michaś i Smok Adaś, zajadają się dżemami otrzymanymi od dziadka Ignacego. Zajadając się uczą się dzielenia. Wojtek i Leszek szukają dobrej metafory na nazwę audycji. Opatrznie zrozumiana sprawa przez Misia i Smoka doprowadziła do stworzenia przenośni na zakupy. 
Zagadka Misia Michasia i Smoka Adasia tematem audycji Współpracownia w Polskim Radiu Dzieciom
Zagadka Misia Michasia i Smoka Adasia tematem audycji "Współpracownia" w Polskim Radiu DzieciomFoto: Shutterstock/Elizaveta Galitckaia

Miś Michaś i smok Adaś zapraszają na wtorkową audycję dla dzieci w Polskim Radiu Dzieciom. Podczas każdego spotkania nasi bohaterowie, ulubieńcy słuchaczy PRD, rozwiązują różne zasłyszane "dorosłe" problemy. Tym razem będzie to Metal Sfora, czyli co? O tym będzie można się przekonać słuchając premierowej audycji.

Audycja: Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia
Prowadzą: Leszek Filipowicz i Wojciech Słupiński.
Data emisji: 12.03.2024
Godzina emisji: 18.00

Zapraszamy do słuchania "Współpracowni Misia Michasia i smoka Adasia", we wtorki i piątki w godz. 18.00 - 19.00 tylko w Polskim Radiu Dzieciom.

JO/PRD

Zobacz także
Czytaj także

Co oznacza powiedzenie "Trzymać kogoś za słowo"? Miś i Smok zapraszają!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2024 10:00
Zima na dobre zagościła w Polsce, a u Misia i Smoka sypnęło śniegiem, dlatego postanowili pomóc dorosłym przy odśnieżaniu radiowego chodnika. Ale jak tu odśnieżać gdy tyle śniegu napadało, że w końcu można się pobrykać na śniegu, porzucać się śnieżkami i ulepić bałwana! 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czym różni się meteorologiczna wiosna od wiosny kalendarzowej? Ciekawostki dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2024 12:57
Wraz z początkiem marca zaczęła się meteorologiczna wiosna dlatego Miś Michaś i Smok Adaś zastanawiają się nad różnicami pomiędzy tymi dwoma nazwami określającymi początek wiosny. Jak zawsze w audycji nie zabraknie także wyjaśnienia przysłów związanych z wiosną. Zapraszamy do audycji "Współracownia Misia Michasia i Smoka Adasia".
rozwiń zwiń