!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Rusza platforma MapujPomoc.pl - miejsce dla pomagających i szukających pomocy

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2022 14:40
MapujPomoc.pl to miejsce dla pomagających i szukających pomocy. Dzięki wyszukiwarce wszyscy łatwiej będą mogli się odnaleźć. Osoby chcące pomóc, sprawdzą gdzie jakaś instytucja działa i czego potrzebuje. Wystarczy zadzwonić, przyjść i pomóc. Jednocześnie, każda organizacja potrzebująca wsparcia dla swoich działań może dodaj ogłoszenie i pokazać czego lub kogo potrzebuje do niesienia jeszcze lepszej pomocy.
mapujpomoc.pl
mapujpomoc.plFoto: mat. pras.

Mapuj Pomoc odpowiada na potrzeby Punktów Recepcyjnych, Placówek Edukacyjnych, Centrów Doskonalenia Nauczycieli, Domów Kultury, Świetlic Środowiskowych i innych organizacji i instytucji oferujących pomocy dla Ukraińców.

Każda organizacja i instytucja SZUKAJĄCA POMOCY może szybko dodać ogłoszenie i pokazać na MapujPomoc.pl, gdzie działa. W ogłoszeniu zaznacza, jakie są jej potrzeby rzeczowe (żywność, środki, higieny osobistej, materiały papiernicze, meble) lub potrzeby usługowe (zajęcia dodatkowe, asystent językowy/kulturowy, lekarz, wolontariusz, transport etc.).

Każda organizacja i instytucja OFERUJĄCA POMOC  może również szybko dodać ogłoszenie i pokazać na mapie: Komu? Gdzie? W czym? oraz Kiedy? może pomóc – podając dane teleadresowe do szybkiego odnalezienia i kontaktu.

DLA KOGO PRZEZNACZONA JEST PLATFORMA MAPUJPOMOC?

Platforma przeznaczona jest przede wszystkim dla instytucji oferujących pomoc i wsparcie Ukraińcom, którzy dla prowadzenia stałych działań potrzebują wsparcia innych organizacji.

Poprzez MapujPomoc.pl:

- Zmapowane zostaną potrzeby szkół, przedszkoli, punktów recepcyjnych, centrów doskonalenia nauczycieli, świetlic środowiskowych, domów kultury i innych podmiotów udzielających bieżącej pomocy edukacyjnej i bytowej ukraińskim dzieciom.

- Polskie i międzynarodowe organizacje pozarządowe otrzymają raporty z bieżących potrzeb w różnych częściach Polski. Dużo łatwiej będą mogły nieść pomoc tam, gdzie jest naprawdę potrzebna.

- Lokalne organizacje, firmy czy osoby indywidualne otrzymują narzędzie ułatwiające wsparcie konkretnych potrzeb w konkretnym miejscu.

JAK ZNALEŹĆ SIĘ NA MAPIE?

Aby znaleźć się na MapujPomoc.pl należy kliknąć DODAJ OGŁOSZENIE i uzupełnić informacje o szukanej/oferowanej pomocy. 

KTO JEST TWÓRCĄ PLATFORMY?

Twórcą platformy jest Fundacja CultureLab. Maria Shmel’ova, Członkini Zarządu Fundacji to Ukrainka od lat rozwijająca współpracę między polskimi i ukraińskimi placówkami edukacyjnymi. Monika Miłowska, druga Członkini Zarządu Fundacji to ekspertka pomocy humanitarnej. Razem tworzą duet mapujący i odpowiadający na najważniejsze potrzeby pomocowe w Polsce i w Ukrainie. Jak mówią "Jesteśmy od ludzi i pomagania. Pomagamy potrzebującym i pomagającym się odnaleźć."

W dobie kryzysu niezwykle ważne jest, aby wymieniać się wiedzą, mieć szerszy obraz kryzysu, znajdować tych, którzy umykają systemowi.

Fundacja CultureLab jest Członkiem Grupy Zagranica i od dawna działa na rzecz współpracy rozwojowej. Od wybuchu wojny Fundacja bierze udział w spotkaniach koalicji i sztabów kryzysowych dotyczących pomocy humanitarnej i edukacyjnej. Zdobywaną wiedzę chce przekazać szerszemu społeczeństwu tak, by każdy obywatel i instytucja wiedzieli, gdzie można się zgłosić chcąc zaoferować pomoc.

Wyszukiwarka powstała dzięki wsparciu programistów, którzy całą pracę wykonali i wciąż wykonują pro bono. 

Polskie Radio Dzieciom objęło swym patrinatem medialnym ten projekt.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

 

Zobacz także
Czytaj także

Muzeum Domków Lalek Gier i Zabawek prowadzi pod patronatem PR Dzieciom wielką zbiórkę zabawek dla dzieci z Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2022 07:00
Trwa wielka zbiórka zabawek dla dzieci z Ukrainy. Uruchomiło ją Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek pod patronatem medialnym Polskiego Radia Dzieciom. Zbierane są zabawki, przytulanki, gry, pomoce szkolne i art. kreatywne, czyli rzeczy, które pomogą dzieciom z Ukrainy oderwać się od wszelkich złych myśli i pomogą sprawić, by znów poczuły się po prostu dziećmi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

12. odcinek podcastu z nauką języka polskiego dla dzieci z Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 09:00
Na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl dostępny jest najnowszy, 12. odcinek lekcji nauki języka polskiego. To specjalna oferta całodobowego Polskiego Radia Dzieciom dla dzieci z Ukrainy. W najnowszym podcaście "Cześć - вивчаймо польську разом", czyli "Cześć - uczmy się polskiego razem​​", będziemy kontynuować temat rodziny i poznamy takie słowa, jak "babcia", "dziadek", "kuzynka", "kuzyn", "ciocia" i "wujek". (В цій серії ми продовжимо тему родини і повчимось таких слів, як бабуся, дідусь, двоюрідна або троюрідна сестричка і братик, тітка і дядько). Każda lekcja rozpoczyna się od przypomnienia wcześniej poznanych zwrotów. Zapraszamy!
rozwiń zwiń