!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Konkurs "III Nasze Muzyczne Źródełko" - głosuj na swoich ulubieńców!

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2022 15:00
Już teraz można oddawać głosy na swoich faworytów w konkursie "III Nasze Muzyczne Źródełko" Radiowego Centrum Kultury Ludowej oraz Polskiego Radia Dzieciom, skierowanego do młodych wykonawców muzyki folkowej i ludowej. Na utwory finalistów można głosować do 4 grudnia na specjalnej stronie. Każda osoba może zagłosować na swojego faworyta raz dziennie. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Edukacji i Nauki.
Nasze Muzyczne Źródełko to świetny konkurs dla wszystkich, którym w duszy grają ludowe melodie
Nasze Muzyczne Źródełko to świetny konkurs dla wszystkich, którym w duszy grają ludowe melodie!Foto: mat. pras.
  • Na utwory finalistów można głosować do 4 grudnia na stronie: zrodelko.polskieradio.pl.
  • Konkurs "III Nasze Muzyczne Źródełko" adresowany jest do tych, którym bliska jest muzyka ludowa i folkowa. 

16 finalistów zostało zakwalifikowanych według czterech kategorii: od 3 do 6 lat, od 7 do 10 lat, od 11 do 15 lat i rodzinna (zespołowa) - przy czym liczba dzieci poniżej 15 lat w zespole musi być większa niż połowa, a w duecie jedno z jego członków musi mieć poniżej 15 lat.

Tegorocznych finalistów wybrali: Daria Druzgała - dyrektorka Polskiego Radia Dzieciom, Hanna Szczęśniak - ​producentka, reporterka, dziennikarka Radiowego Centrum Kultury Ludowej, prowadząca audycję "Źródełko" w Polskim Radiu Dzieciom, Karolina Ociepka - językoznawczyni, menedżerka i animatorka kultury, Piotr Dorosz - etnomuzykolog, harmonista i akordeonista, twórca własnej kapeli, jeden z prowadzących audycje "Źródełko" w Polskim Radiu Dzieciom oraz Staś Dorosz.

To słuchacze wybiorą zwycięzców spośród 16 finalistów, wyłonionych przez jury ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń. Ich utwory emitowane są na antenie Polskiego Radia Dzieciom oraz na stronie zrodelko.polskieradio.pl.

Do 4 grudnia słuchacze mogą głosować na utwory finalistów na stronie: zrodelko.polskieradio.pl. Każda osoba może zagłosować raz dziennie na swojego faworyta. Nazwiska laureatów poznamy 11 grudnia.


Zobacz także
Czytaj także

Cyla i Brecht w odwiedzinach u babci

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2022 11:30
W niedzielnym "Źródełku" zapraszamy na dalszy ciąg przygód kaszubskiego rodzeństwa - Cyli i Brechta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oto finaliści trzeciej edycji Naszego Muzycznego Źródełka!

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2022 11:29
W "Źródełku" poznaliśmy kolejne przygody Cyli i Brechta, odbyliśmy dźwiękową podróż do Azji Środkowej... A na koniec - ogłosiliśmy finalistów trzeciej edycji konkursu Nasze Muzyczne Źródełko!
rozwiń zwiń