Polskie Radio Dzieciom

Sylwester i Nowy Rok z Polskim Radiem Dzieciom. Zapraszamy!

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2022 19:16
Na ten wyjątkowy, ostatni dzień 2022 roku, Polskie Radio PRD zaplanowało zabawę dla dzieci i dla dorosłych. Już od godziny 19:00 za mikrofonem zasiądzie Adam Dobrzyński, znany dorosłym z audycji "Co nam w duszy gra?". Na początek zaserwuje dużo tanecznej muzyki dla dzieci stopniowo przechodząc w tę dla rodziców. W ten sposób cała rodzina, będzie się dobrze bawić. Sylwester z PRD potrwa do godz. 1:00. Baw się razem z nami!
Sylwester i Nowy Rok z Polskim Radiem Dzieciom
Sylwester i Nowy Rok z Polskim Radiem DzieciomFoto: Shutterstock

Sylwestrowa zabawa to tylko jedna z atrakcji, jakie Polskie Radio Dzieciom przygotowało dla swoich Słuchaczy.
Na 30 i 31 grudnia na antenie stacji swoją premierę będzie miało słuchowisko "Babcocha" na podstawie książki Justyny Bednarek, w reżyserii Adama Wojtyszki! To niezwykła historia o dobrotliwej czarownicy, odmieniającej życie mieszkańców Grajdołka. 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM 30 i 31 grudnia o 19.00 <---

Babcocha potrafi wszystko: cofnąć czas, zamienić żołędzie w złote dukaty, a siebie – w muchę. Dzięki niej Bernadetta – dziewczynka z warkoczami – podróżuje na chmurze, dostaje królika z czekolady i znajduje kogoś, kogo chciała znaleźć. Historię dobrotliwej czarownicy, odmieniającej życie mieszkańców Grajdołka opisała Justyna Bednarek. A słuchacze będą mieli okazję jej wysłuchać już 30 i 31 grudnia o godz. 19:00 w Polskim Radiu Dzieciom.

Przenieście się z nami we wspaniały świat wyobraźni!

Adaptacja powstała na podstawie książki "Babcocha" Justyny Bednarek, nominowanej do nagrody IBBY, do Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy i do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Książka zdobyła międzynarodowe, prestiżowe wyróżnienie White Raven.

Reżyseria: Adam Wojtyszko
Scenariusz i adaptacja: Justyna Bednarek
Występują: M​agdalena Smalara jako Babcocha, Łukasz Kurczewski, Sara Lityńska, Klaudiusz Kaufman, Agata Sasinowska, Aleksandra Radwan, Magda Dębicka, Maciej Makowski, Piotr Furman. Ze specjalnym udziałem dziennikarza Polskiego Radia Dzieciom - Patryka Bartoszewskiego.
Muzyka: Filip Kuncewicz
Produkcja: Teatr Polskiego Radia i Polskie Radio Dzieciom 

31.12. SYLWESTER

 - 9:00-10:00 "Opowieści ludów świata" - Opowieści noworoczne- tradycje sylwestrowe w dawnych czasach w Europie.

 - 13:00-14:00 "Bajkolotem tam i z powrotem" - Sylwester Moniki i Kulfona. Dookoła świata, tropem tradycji związanych z Sylwestrem i Nowym Rokiem.

 - 14:00-15:00 "Skarbonka" - Bezpieczeństwo finansowe. Okres świat i czas poświąteczny, liczne wyprzedaże, generują sporo sytuacji niebezpiecznych podczas szybkich zakupów. Jak się chronić i czego strzec powiemy w Skarbonce.

 - 15:00-16:00 "Dawno, dawno temu" - Podczas  spotkania wspólnie z drem Sebastianem Adamkiewiczem z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi przyjrzymy się wydarzeniom, które odbyły się w roku 2022. Zastanowimy się, które z nich z pewnością zapiszą się na kartach historii i jakie mogą być ich konsekwencje w 2023 roku.

 - 18:00-19:00 "Akademia muzyczna" - Sylwester w filharmonii, czyli dlaczego warto spędzić ostatnią noc/pierwszą noc w roku na koncercie muzyki poważnej.

 - 19:00-1:00 – "Sylwester z Polskim Radiem Dzieciom" - W ten wyjątkowy dzień PRD planuje zabawę i dla dzieci i dla dorosłych. Już od godziny 19:00 za mikrofonem zasiądzie Adam Dobrzyński, znany dorosłym z audycji "Co nam w duszy gra?". Na początek serwujemy dużo tanecznej muzyki dla dzieci stopniowo przechodząc w tę dla rodziców. W ten sposób cała rodzina, mamy nadzieję, będzie się dobrze bawić. Sylwester z PRD potrwa do godz. 1:00. 

1.01.NOWY ROK

 - 10:00-11:00 "Dźwięk Dobry" - Noworoczne wydanie programu, w którym podsumujemy rok, który minął. Najdziwniejsze dźwięki jakie pojawiły się w Dźwięk Dobry, najgłośniejsze miejsca, które odwiedziliśmy z łapaczem dźwięków.

 - 11:00-12:00 "Źródełko" - Fragment zeszłorocznego koncertu kolędowo-noworocznego rodziny Prusinowskich, pt. "Nad Betlejem jasna gwiazda". W programie kolędy polskie, przede wszystkim te ludowe i mniej znane, w bardzo ciekawych opracowaniach, z których słyną Prusinowscy.

 - 13:00-14:00 "Radiowe figliki Kulfona i Moniki" - Kulfon i Monika będą witać nowy rok i zastanawiać się - gdzie poszedł ten stary? Będzie też o postanowieniach noworocznych - jakie to mogą być, po co są i jak ich sumiennie przestrzegać.

 - 15:00-16:00 "Gwiazdozbiór" - Z Nowym Rokiem nowym krokiem... I to najlepiej tanecznym! W dzisiejszym Gwiazdozbiorze zabierzemy Was za kulisy koncertu "Aida. Mucha w Mucholocie". Koncert odbył się w listopadzie, ale 1 stycznia to idealny czas, by sobie go przypomnieć. W towarzystwie muzyki autorstwa uwielbianej przez dużych i małych Aidy dowiecie się jak powstaje scenografia na koncert, jak przygotowują się do niego aktorzy i jak zorganizować takie przedsięwzięcie, jakim jest koncert dla dzieci.

 - 17:00-18:00 "Kulturoteka" – Noworoczne spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, autorem ksiażek dla dzieci takich, jak "Kacperiada", "Detektyw Pozytywka", "Bon czy ton: Savoir-vivre dla dzieci" i wielu innych.

 - 21:00-22:00 "Kulturalna strefa" – Podsumowanie konkursu "Mój świat", który organizowany był przez Polskie Radio Dzieciom, Teatr Polskiego Radia i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Rozmowa z jurorami: Dyrektorem Teatru Polskiego Radia Januszem Kukułą, prof. Maciejem Wojtyszko - Członkiem Zarządu sekcji Autorów Dzieł Dramatycznych Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Darią Druzgałą – Dyrektor – Redaktor Naczelną Polskiego Radia Dzieciom i laureatkami.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Muzyczna podróż do świata bluesa. Śladami Sławka Wierzcholskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2022 13:03
Sławek Wierzcholski jest słynnym bluesmanem, jednak studiował prawo i administrację w swoim rodzinnym mieście, czyli w Toruniu. Jako student założył zespół Nocna Zmiana Bluesa, który funkcjonuje do dzisiaj. Przez czterdzieści lat członkowie zespołu jeździli po świecie, gdzie dawali liczne koncerty. Sławomir Wierzcholski prowadzi też zespół Korniki prezentujący muzykę dla dzieci. Bluesman jest wirtuozem harmonijki ustnej. Jako pierwszy Polak wystąpił na Światowym Festiwalu Harmonijki w Trossingen w Niemczech. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzynarodowy Dzień Rock and Rolla

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2022 17:06
Międzynarodowy Dzień Rock and Rolla to niezwykle święto obchodzone w wielu krajach. Z tej okazji w Muzycznych Podróżach zgłębiamy temat historii tego muzycznego gatunku. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jakie supermoce mają dziewczyny z bajek?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2022 10:25
Jakie supermoce lubimy najbardziej u dziewczyn z bajek, filmów, książek i komiksów? W Międzynarodowy Dzień Dziewczyny dowiemy się jakie supermoce naszych ulubionych bohaterek przydałyby się w życiu i do czego.
rozwiń zwiń