Polskie Radio Dzieciom

Piknik Jubileuszowy Zamku Królewskiego w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2023 13:36
Wielkie wiosenne świętowanie czas znów zacząć! Już po raz trzeci w ramach czteroletnich obchodów Jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie zapraszamy na rodzinną imprezę w urokliwych plenerach Ogrodów Królewskich – oazy zieleni w sercu Warszawy. Na miejscu obecne będzie Polskie Radio Dzieciom - patron medialny tego wydarzenia.
Piknik Jubileuszowy Zamku Królewskiego w Warszawie. 28.05.2023.
Piknik Jubileuszowy Zamku Królewskiego w Warszawie. 28.05.2023.Foto: PR

Także tym razem Zamek Królewski w Warszawie przygotował mnóstwo atrakcji, zarówno dla starszych, jak i młodszych: koncerty, pokazy, bezpłatne zwiedzanie czy loty balonem. Spotkajmy się w ostatnią niedzielę maja, by po raz kolejny radośnie uczcić jubileusz ważny nie tylko dla Zamku, ale i całej stolicy.

W ubiegłym roku w atrakcjach przygotowanych przez Zamek Królewski z okazji Pikniku Jubileuszowego wzięło udział niemal 20 tys. osób. Tym razem liczymy na równie dużą frekwencję. 28 maja wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnego świętowania, a program całodniowej imprezy zagwarantuje dobrą zabawę.

W programie:

Od 11.00 – atrakcje dla rodzin:

  • gry i zabawy plenerowe
  • warsztaty z pierwszej pomocy
  • wystawa pojazdów pożarniczych zorganizowana przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie

11.30 – Melodie wiedeńskie – koncert zespołu Amabile i uroczyste otwarcie pikniku
13.00 i 16.00 – Latający Teatr Sztuki Ciała – występ finalistów programu talent show
14.00 i 16.30 – Rozmowy kwiatów – pokazy florystyczne w wykonaniu mistrzów: Dominiki Wolny i Zbigniewa Dziwulskiego
15.00 i 17.00 – Magia i czary klauna Kluseczki – spektakl dla dzieci
18.00 – loty balonem
20.30 – koncert Moniki Borzym

Ponadto:

Bezpłatne zwiedzanie Zamku wzdłuż Trasy Królewskiej – wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek do pobrania w Kasie Zamku lub w Arkadach Kubickiego. 

Wstęp na wystawę Kopernik i jego świat w cenie promocyjnej.

Na terenie imprezy znajdą się foodtrucki oraz stoiska z lodami i innymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych, a także strefa Totalizatora Sportowego.

Zobacz także
Czytaj także

W "Muzycznych podróżach" o Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 10:00
Festiwal Królewskie Arkady Sztuki funkcjonuje od trzynastu lat, zapraszając na wspólne spotkanie z teatrem, tańcem i muzyką. Corocznie odbywa się w Arkadach Kubickiego przy placu Zamkowym w Warszawie. Patronem medialnym festiwalu jest Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2023 15:21
Czytanie jako kapitał społeczny, czyli o czym w tym roku na Międzypokoleniowym Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki. Wiele mówi się o tym, że czytanie jest inwestycją w przyszłość naszych dzieci. Stają się mądrzejsze, lepiej wykształcone, będą budować nowy, lepszy świat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Królowa Śniegu" premiera w Teatrze Andersena w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2023 10:19
Królowa Śniegu to opowieść o dziewczynce, która przemierzyła cały świat, aby ocalić swojego przyjaciela. Bohaterka pokonuje kolejne kręgi wtajemniczenia, aby na końcu odkryć, że przebyła drogę nie tylkob do przodu, ale również w głąb siebie, że stała się dojrzałą kobietą. Przekonuje się, iż warunkiem wolności, jest wierność sobie oraz miłość.
rozwiń zwiń