Polskie Radio Dzieciom

W "Muzycznych podróżach" o Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 10:00
Festiwal Królewskie Arkady Sztuki funkcjonuje od trzynastu lat, zapraszając na wspólne spotkanie z teatrem, tańcem i muzyką. Corocznie odbywa się w Arkadach Kubickiego przy placu Zamkowym w Warszawie. Patronem medialnym festiwalu jest Polskie Radio Dzieciom.
Festiwal Królewskie Arkady Sztuki. 5-27 sierpnia 2022
Festiwal Królewskie Arkady Sztuki. 5-27 sierpnia 2022Foto: mat. pras.

Jest to miejsce chętnie odwiedzane zarówno przez młodszych, jak i starszych. Podziw wzbudza nie tylko architektura, ale też otaczające arkady ogrody z fontannami i żywopłotami. Jest to przestrzeń, w której można zarówno się wybawić, jak i odpocząć. Ponadto przy Arkadach wystawiane są spektakle prezentowane przez teatry uliczne i plenerowe, które są ogólnodostępne.  

„Zaczynaliśmy z koncertami muzyki klasycznej, potem rozwinęło się to w stronę różnych gatunków muzycznych” - mówił na antenie Polskiego Radia Dzieciom Andrzej Mrowiec, dyrektor Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego im. Stanisława Moniuszki. „Również bardzo szybko pomyśleliśmy o tym, że musimy zaprosić na nasze festiwal dzieci – z rodzicami, dziadkami, całymi rodzinami, a ponieważ Warszawskie Towarzystwo Muzyczne ma bardzo duże doświadczenie w edukacji muzycznej dzieci i młodzieży, to było nam zdecydowanie łatwiej. Wówczas powstała formuła spotkania muzycznego z udziałem muzyków na żywo, w którym dzieci mogą uczestniczyć w sposób aktywny. 

Posłuchaj
59:43 2022_08_03 10_00_12_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 W Muzycznych podróżach rozmowa o Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki

Pierwsza i ostatnia sobota festiwalu to czas warsztatów muzycznych i koncertów. Dwie pozostałe soboty to czas spektakli teatralnych, które również mają charakter interaktywny. Będziemy mieli do czynienia z Teatrem pod Orzełkiem, który wystąpi ze spektaklem „Czarne i Białe”, który nawiązuje do

Kabaretu Starszych Panów. Będzie też spektakl „Czerwony Kapturek” realizowany przez Teatr Scena 96. Więcej o festiwalu oraz o atrakcjach, które czekają na uczestników w audycji Muzyczne Podróże. Zapraszamy do wysłuchania.

Audycja: Muzyczne Podróże

Prowadzi: Daria Druzgała
Gość: Andrzej Mrowiec – dyrektor Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego im. Stanisława Moniuszki, Tomasz Taraszkiewicz – pomysłodawca festiwalu Królewskie Arkady

Data emisji: 03.08.2022
Godzina emisji: 10:00

Zobacz także
Czytaj także

Premiera audiobooka "Kołderkowe bzdurki dla syna i córki". Rozmowa z Agnieszką Frączek

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 12:32
"Kołderkowe bzdurki dla syna i córki" to propozycja, w której każdy słuchacz znajdzie coś dla siebie - niezależnie od pory dnia oraz nastroju, z jakim sięga po audiobook. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z autorką prozy, wierszyków i piosenek zawartych w audiobooku, Agnieszką Frączek. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wystawa "To tu, to tam" w Państwowym Muzeum Entograficznym w Warszawie – Muzeum dla Dzieci

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 12:15
Państwowe Muzeum Etnograficzne przy ulicy Kredytowej 1 w Warszawie to przestrzeń, w której dorobek kultury światowej spotyka się z indywidualną wrażliwością. W nowocześnie urządzonych wnętrzach prezentowane są wystawy stałe oraz czasowe o interdyscyplinarnym charakterze i zróżnicowanej tematyce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Pamiętniki Tatusia Muminka" już w kinach. "Kulturoteka" w Dolinie Muminków

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2022 14:45
W "Kulturotece" rozmawialiśmy o kinie dla dzieci. Nadarzyła się bowiem okazja, by wybrać się do sali kinowej i obejrzeć na dużym ekranie animację "Pamiętniki Tatusia Muminka", czyli nic innego, jak doskonale znany nam tytuł autorstwa fińskiej pisarki i ilustratorki Tove Jansson, niesamowitą opowieść, od której wszystko się zaczęło. O animacji mówił w "Kulturotece" Mateusz Możdżeń, szef dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Zapraszamy!
rozwiń zwiń