Polskie Radio Dzieciom

Trwa Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2023 10:00
20. czerwca rozpoczęło się we Wrocławiu prawdziwe święto książki dziecięcej! Książki, która jest czytana dla przyjemności i z zainteresowaniem, odpowiada na potrzeby młodego człowieka zarówno w treści jak i formie. Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki - czas start! Patronem medialnym festiwalu jest Polskie Radio Dzieciom.
Trwa Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki we Wrocławiu. Patronat medialny - Polskie Radio Dzieciom
Trwa Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki we Wrocławiu. Patronat medialny - Polskie Radio DzieciomFoto: mat. pras.

Festiwal otworzy sam Brandon Mull – amerykański autor bestsellerowych serii fantasy „Baśniobór” i „Smocza straż” – w spektakularnej sali Kina Nowe Horyzonty.  

W kolejnych dniach z czytelnikami spotkają się Boguś Janiszewski, Nikola Kucharska, Marta Guśniowska, Paweł Pawlak. Do warsztatowej pracy zapraszają: Elżbieta Wasiuczyńska, Marianna Sztyma, których prace będziecie mogli obejrzeć w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.  

Na dziedzińcu Muzeum Pana Tadeusza będzie miało miejsce wydarzenie szczególnie dedykowane dorosłym: bibliotekarzom, rodzicom i edukatorom – wystawa zbiorowa polskich ilustratorów „Wrażliwe jak dziecko” opowiadająca o problemach współczesnego dziecka. Ilustracje powstały do ważnych tekstów magazynu „Newsweek Psychologia Dziecka” i dostępne będą one w trakcie trwania wystawy poprzez QR kody.  

Otwarciu wystawy będzie towarzyszyła dyskusja z udziałem ekspertów.  


Posłuchaj
59:30 2023_05_07 21_00_02_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Rozmowa z Agnieszką Karp-Szymańską - Dyrektorką Festiwalu Ojce i Dziatki_Kulturalna Strefa 7 maja godz. 21:00

 

Organizatorzy pamiętają o dzieciach ze szczególnymi potrzebami. Pan Poeta Show – to warsztaty dla dzieci wysoko wrażliwych.  

W programie nie mogło zabraknąć miejsca na kolejne spotkanie z cyklu “Męskie Czytanie”. To wyjątkowy projekt, w którym do udziału zapraszamy mężczyzn będących autorytetami oraz cieszących się zarówno sukcesami jak i szacunkiem w swojej dziedzinie.  

Tym razem nasze zaproszenie powędrowało do szefa kuchni Grzegorza Pomietło, który przeczyta nam najsmaczniejsze fragmenty prozy! Jak się okazuje pyszności w literaturze dla dzieci jest całkiem sporo! Czytanie zainauguruje wspólną inicjatywę pod apetycznym tytułem „Menu literackie” - stworzoną we współpracy Art Hotelu oraz Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki.  

Festiwal zamknie spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim wokół książki „Tata”, w księgarni Tajne Komplety. To tam zakończy się konkurs zorganizowany z okazji Dnia Ojca - Męskie Czytanie.  

W czasie trwania Festiwalu w księgarniach niezależnych (Tajne Komplety, Księgarnia Hiszpańska ELITE) możecie spotkać lekarzy Ostrego Dyżuru Literackiego diagnozujących nietolerancje czytelnicze i przepisujących na specjalnych receptach lektury odpowiednie na wakacje.  

Szczegółowy program na stronie: www.festiwalliteraturydzieciecej.pl/

Patronem medialnym festiwalu jest Polskie Radio Dzieciom.


Zobacz także
Czytaj także

Twórczość Joanny Rusinek. Rozmowa z ilustratorką

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2022 23:29
W świątecznym wydaniu "Kulturoteki" na antenie Polskiego Radia Dzieciom zagościła Joanna Rusinek, graficzka i ilustratorka, która sama o sobie pisze, że "uczyła się na panią od angielskiego, panią od plastyki, aż wreszcie skończyła studia na Wydziale Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych". Obecnie projektuje okładki i ilustruje książki dla dzieci.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

O projekcie "Biblioteka otwarta" w Bibliotece Publicznej w Rabce - Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2023 15:54
Integracja i wspólnotowość - takie słowa nasuwają się niemal natychmiast, gdy czytamy o projekcje realizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Rabce - Zdroju. "Biblioteka otwarta" to nie puste słowa. Zbiory uzupełniane są o wydawnictwa dla dzieci ze szczególnymi potrzebami, powstają książki dotykowe i sensoryczne, a niewidome dzieci uczą jak poruszać się w świecie, którego nie widać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szczegóły 5. Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2023 10:10
Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki to literackie wydarzenie, które swoim zasięgiem obejmie Warszawę, Radom, Wrocław, Gdynię, Sopot, Katowice i Lublin. Na uczestników wydarzenia czekają spotkania z najlepszymi autorami i ilustratorami i wiele więcej. Festiwal w Warszawie startuje już 24 maja. 
rozwiń zwiń