Polskie Radio Dzieciom

"Dziecko w drodze". Transylwania

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2020 21:11
Skoro mamy audycję w noc 31 października, to opowiemy o Transylwanii i naszej podróży w tym właśnie okresie do krainy Vlada Draculi, która okazała się zupełnie inna, niż sobie to naiwnie wyobrażaliśmy.
Zamek Bran, Transylwania. Rumunia,
Zamek Bran, Transylwania. Rumunia,Foto: shutterstock.com

Opowiemy także o wizycie na słynnym cmentarzu w Sapancie w Bukowinie, koło Cecory, miejsca klęski hetmana Żółkiewskiego.

Posłuchaj

59:36 [DAB]Dzieciom (PCM) 7 listopad 2020 21_00_11_DWD_.mp3 07.11.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Dziecko w drodze)

Data emisji: 07.11.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Dziecko w drodze"  w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 21.00

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

Zobacz także
Czytaj także

"Dziecko w drodze". Kornwalia

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 21:11
Kornwalia - mityczna kraina Króla Artura, mroczne bagniska i strzeliste skały wystające z oceanu. Do tego kurorty z koloniami artystów i surferów i wyprawa na Mt. St. Michael (skojarzenie z normandzkim miastem jak najbardziej uprawnione).
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dziecko w drodze". Gruzja

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 21:11
Tym razem Magda i Sergiusz Pinkwart wybiorą się do pięknej i gościnnej Gruzji. Gruzini są niesamowicie gościnni. Z chęcią oferują winko, przekąski, obiad czy nawet nocleg. Wynika to z ich mentalności i tego, że traktują bardzo poważnie powiedzenie "Gość w dom – bóg w dom".
rozwiń zwiń