Polskie Radio Dzieciom

"Dziecko w drodze". Gruzja

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 21:11
Tym razem Magda i Sergiusz Pinkwart wybiorą się do pięknej i gościnnej Gruzji. Gruzini są niesamowicie gościnni. Z chęcią oferują winko, przekąski, obiad czy nawet nocleg. Wynika to z ich mentalności i tego, że traktują bardzo poważnie powiedzenie "Gość w dom – bóg w dom".
Cerkiew Świętej Trójcy (Cminda Sameba) w pobliżu miasteczka Stepancminda, Gruzja.
Cerkiew Świętej Trójcy (Cminda Sameba) w pobliżu miasteczka Stepancminda, Gruzja. Foto: shutterstock.com

Mieszkańcy Gruzji, pomimo tego, że w większości nie są ludźmi zamożnymi, potrafią oddać ostatni bochenek chleba gościowi, który zawita do ich domu. 

Dlatego ważne jest żeby nie nadużywać gościnności (szklankę wina wypić trzeba, żeby nie obrazić gospodarza), a najlepiej dać coś w zamian..

Posłuchaj
57:42 [DAB]Dzieciom (PCM) 3 październik 2020 21_00_19_DWD_.mp3 03.10.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Dziecko w drodze)

Data emisji: 03.10.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Dziecko w drodze"  w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 21.00

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

Zobacz także
Czytaj także

"Dziecko w drodze". Egipt

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2020 21:11
Egipt to jeden z najpopularniejszych turystycznych "rajów" dla rodzinnych podróży.  To nie tylko pustynie, wielbłądy, piramidy, grobowce faraonów i liczne świątynie; to także ciepłe morze i jedna z najpiękniejszych raf koralowych na świecie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dziecko w drodze". Wyspa Jaszczurek czyli Cypr z dziećmi

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 21:11
Na tej śródziemnomorskiej wyspie możemy spotkać mnóstwo zwierząt. W gęstych lasach żyją lisy, żbiki, dziki i sarny, można także spotkać muflony. Do tego prawdziwe bogactwo ptaków, dla których Cypr jest często przystankiem w dalekiej podróży, ale też płazy i gady, w tym wiele jaszczurek, o całkiem pokaźnych rozmiarach..
rozwiń zwiń