!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak wspierać swoją samodzielność, zachowując ostrożność i bezpieczeństwo?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 08:00
Mój przyjaciel stres, albo Misja Śmiałość - to tylko niektóre z tematów zajęć, jakie proponuje dzieciom Akademia Samodzielności. Nasz królik Filip Karocki zdecydował się porozmawiać o tym jak zostać taką "Zosią Samosią".
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock/dom. publiczna/ Autorstwa Protasov AN

Do rozmowy zaprosił Przemysława Jakóbczyka, autora książki  "Księga Samodzielności, czyli przygody Zuzy na Bezludnej Wyspie" i "... Zuza w tarapatach". Jak mówi autor - nie chciał pisać dzieciom podręcznika pełnego regułek o samodzielności, tylko książkę, która zawierałaby informacje na temat tego, jak sobie radzić w sytuacjach trudnych. I najlepszym przykładem był pobyt bohaterki... na bezludnej wyspie. 

Posłuchaj
54:02 Dzieci_AAC 2020_10_09-17-59-23.mp3 Bohaterzy książkowi i lekcja samodzielności (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_09.10.2020.

 

Kiedy można już być samodzielnym? Czy wtedy, kiedy ma się - jak bohaterka książki lat 12, czy wcześniej? I czego można się o samodzielności uczyć? Można się samemu ubrać, umyć, uczesać...ale czego jeszcze można się nauczyć? - Uczymy dzieci jak postępować w sytuacjach stresujących - kiedy na przykład zgubią się w lesie, albo spotkają na ulicy kogoś, kto stracił przytomność - tłumaczył gość audycji. 

Zapraszamy do wysłuchania całości zapisu audycji.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość: Przemysław Jakóbczyk
Data emisji: 09.10.2020
Godz. emisji: 18.00

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo

Zobacz także
Czytaj także

Programowanie z Filipem i Leopoldem

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 19:15
Z audycji dowiecie się, jaka jest historia komputerów, jak one działają i po co komputerowi oprogramowanie. O tym, czym jest programowanie i kto może nauczyć się tej sztuki opowie gość audycji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pomyśl, żeby zrozumieć. Lew i Królik o tajemnicach mózgu

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 15:29
Lew i Królik mają ostatnio skłonność do przedziwnych rozmyślań. I tym razem proponują słuchaczom podróż w głąb mózgu, który - jako narząd ośrodkowego układu nerwowego występuje u większości zwierząt. I jak mówi Królik - od świata oddziela go tylko mała "kopułeczka".
rozwiń zwiń