X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Skąd biorą się stare i nowe legendy?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 23:44
Pamiętacie legendę o warszawskiej syrence? Teraz mieszka na cokole nad Wisłą, ale skąd się tam wzięła? Gdzie mieszkała wcześniej i co sprawiło, że postanowiła się ukryć w odmętach rzeki? O tej i innych polskich legendach opowiedziała ostatnio dzieciom w niewielkich książeczkach Agnieszka Frączek.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, jaką Filip i Leopold przeprowadzili z tą poetką i autorką książek dla dzieci. Bo to ona właśnie pomagała radiowym zwierzakom "wybajać" zupełnie nową historię. Bo czy słyszeliście chociażby o tym, skąd wziął się na świecie Filip Karocki - Królik? I czym właściwie jest legenda? 


Posłuchaj
59:31 2021_02_03 18_00_53_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Skąd biorą się stare i nowe legendy? Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 3 lutego godz. 18:00

 

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Agnieszka Frączek
Data emisji: 29.01.2021
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

Zobacz także

Czytaj także

Legendarne, niewidziane postaci

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 13:00
Jest kilka takich postaci na świecie, o których wszyscy mówią, że istnieją, ale tak naprawdę widziało je niewielu... albo nawet nikt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miejsca z mitów i legend

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 13:00
W 1900 roku brytyjski archeolog Arthur Evans zakupił ziemię, na której znajdują się ruiny pałacu w Knossos na Krecie, celem przeprowadzenia prac wykopaliskowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W prastarej białowieskiej puszczy

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 12:00
W 1921 roku, okolice Białowieży nazwano "Rezerwatem". W roku 1932 ten "Rezerwat" został przekształcony w "Park Narodowy w Białowieży". A od 1947 do dziś, teren chroniony nosi nazwę "Białowieskiego Park Narodowy".
rozwiń zwiń