X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

W prastarej białowieskiej puszczy

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 12:00
W 1921 roku, okolice Białowieży nazwano "Rezerwatem". W roku 1932 ten "Rezerwat" został przekształcony w "Park Narodowy w Białowieży". A od 1947 do dziś, teren chroniony nosi nazwę "Białowieskiego Park Narodowy".
Białowieski Park Narodowy
Białowieski Park NarodowyFoto: Bartek Popczyński

O wyjątkowości tego parku, o zwierzętach, jakie w nim żyją i o jego Puszczy – ostatnim na niżu Europy lesie naturalnym, jaki przed wiekami rozciągał się w strefie lasów liściastych i mieszanych - opowiedział ostatnio zwierzakom w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" w Polskim Radiu Dzieciom, Bartek Popczyński. Niezmordowany podróżnik, cyklista, który na rowerze odwiedza wszystkie polskie parki narodowe.

Posłuchaj
51:04 Dzieci_AAC 2021_01_08-17-59-07.mp3 Dlaczego warto wybrać się rodzinnie do Białowieskiego Parku Narodowego?

 
Białowieski Park Narodowy znany jest przede wszystkim z ochrony.  - To właśnie w Białowieskim Parku Narodowym uratowano światową populację żubra, której jeszcze niedawno groziło wyginięcie. Żubrów mogło już nie być, ale całe szczęście, że ludzie się opamiętali - opowiadał gość podwieczorka. Rzeczywiście, teraz żubrów w Polsce jest 2200 sztuk, a na całym świecie 8500. I w dodatku, jak mówią niektórzy, można stwierdzić, że co czwarty żubr na świecie - jest Polakiem.

Posłuchajcie opowieści o lesie i mieszkańcach jednego z najbardziej znanych parków narodowych w Polsce.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Bartek Popczyński
Data emisji: 08.01.2021
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

jo

Zobacz także

Czytaj także

Dobra noc. Czy bycie śpiochem to dobra rzecz?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 11:00
Zaburzenia snu są coraz powszechniejszym problemem. I, jak się okazuje dotyczą nie tylko ludzi, ale czasem i zwierząt - a już na pewno tych radiowych. Jak wiecie, żyjące w naturze lwy często odpoczywają. Może bywają zmęczone? A Lew Leopold Grzywa na pewno też ostatnio był zmęczony bo aż zasnął i to na początku audycji w Polskim Radiu Dzieciom! I co było dalej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieszczady! Tarnica, Szeroki Wierch, Przysłup Caryński...

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 08:00
Góry, lasy i całkiem sporo zwierząt, a wśród nich wilki i niedźwiedzie... więc może by tak rzucić wszystko i pojechać w końcu w te Bieszczady? Tarnica, Szeroki Wierch, Przysłup Caryński... kto nie miał takich marzeń! Czasem nawet myślą o tym radiowe zwierzaki. Lew i Królik tak za tymi górami zatęsknili, że do bieszczadzkiej rozmowy zaprosili podróżniczkę Zofię Nowaczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto wymyślił radio? Historia odbiorników radiowych

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 11:00
"Telegraf jest rodzajem bardzo długiego kota. Naciskacie jego ogon w Nowym Jorku, a głowa miauczy w Los Angeles. Radio działa na tej samej zasadzie. Tylko nie ma kota !" - tłumaczył już sto lat temu ciekawym tego wynalazku, laureat Nagrody Nobla, Albert Einstein. Jak na przestrzeni wieków zmieniały się sposoby i narzędzia masowej komunikacji?
rozwiń zwiń