X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Macedonia i jej tajemnice?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 11:44
Pomimo, że wyjazdy za granicę są wciąż ograniczone, nie oznacza to, że nie możemy poznawać różnych kultur i obyczajów w inny sposób. Otóż poprzez czytanie lub słuchanie wciąż możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek o krajach. W związku z tym, Filip i Leopold zaprosili tym razem autorkę książek dla dzieci, Katarzyną Vanevską, która w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" w Polskim Radiu Dzieciom opowiedziała o krainie wiecznego Słońca – Macedonii.
Скоп'е Foto: Shutterstock/saiko3p

Państwo Aleksandra Macedońskiego leży w południowej części Europy i sąsiaduje z Grecją. Cały kraj liczy jedynie 2 miliony osób, z czego połowa mieszka w stolicy Skopie. Chociaż Macedonia nie ma obecnie dojścia do morza, na jej terenie znajduje się jedno z najstarszych jezior na świeci o pięknym błękitny kolorze i nazwie Jezioro Ochrydzkie. Obszar ten słynie także z wyjątkowych pereł, jednak proces ich pozyskiwania jest ściśle tajny.  

Posłuchaj
60:32 2021_04_22 17_59_59_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Macedonia i jej tajemnice_Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 22 kwietnia godz. 18:00

 

Obywatele Macedonii są niezwykle pozytywnymi ludźmi, którzy uwielbiają tańczyć i spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Znajdują przyjemność także w uprawianiu warzyw, w tym kilkudziesięciu odmian papryk oraz są ogromnymi fanami słodkości różnego rodzaju. Dodatkowo, ze względu na dużą różnorodność kulturową i związane z tym święta narodowe, obywatele Macedonii mają dużo dni wolnych od pracy. 

Macedonia to piękny kraj, w którym z pewnością można odpocząć, ale też i pozwiedzać. Dostać się tam można m.in. samochodem, ale podróż może zając nawet 18 godzin. Co więcej, ponieważ kraj ten nie należy do Unii Europejskiej, należy się spodziewać wielogodzinnych kolejek i postojów na granicach.  

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Katarzyna Vanevska
Data emisji: 22.04.2021
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także

Czytaj także

Nela Mała Reporterka gościem Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 20:00
Zaskakujące może być to, że na temat mórz i oceanów wiemy na tyle niedużo, że mówi się, jako iż kosmos byłby lepiej zbadany niż wspomniane obszary naszej planety. Jesteśmy zatem ciekawi, co skrywa podwodne środowisko oraz kiedy uda nam się go bliżej poznać.  Na szczęście są jednak takie osoby, jak gość "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem" - Nela Mała Reporterka, która pomaga nam przybliżyć ten tajemniczy świat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwierzakowe ciekawostki: wielkość, prędkość, waga

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 19:01
Nasza planeta jest pełna niezwykłych okazów zwierząt. Niektóre z nich możemy spotkać w codziennym życiu albo w zoo, podczas gdy inne zobaczymy tylko na zdjęciach książek przyrodniczych lub będąc na wycieczce w danym kraju. O wielu zwierzętach niektórzy z nas mogą nawet nie wiedzieć lub nie zdają sobie sprawy z ich niezwykłości. W związku z tym, kluczowe zwierzaki Polskiego Radia Dzieciom, czyli Filip i Leopold postanowili zaprosić na "Podwieczorek" podróżniczkę Annę Olej-Kobus. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbardziej znane legendy na świecie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 11:37
Cechą charakterystyczną legend jest to, że są one przekazywane często ustnie i opowiadają o różnych postaciach lub wydarzeniach. Zawierają elementy fantastyczne, dlatego nierzadko stanowią idealne źródło inspiracji dla twórców filmów i pisarzy. Z racji tego, że zarówno Filip, jak i Leopold są ogromnymi fanami rozmaitych opowieści, postanowili opowiedzieć słuchaczom "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem", kilka legend.
rozwiń zwiń