Polskie Radio Dzieciom

"Podwieczorek z Filipem i Leopoldem". Gwiazda Betlejemska

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2022 19:35
Czym była Gwiazda Betlejemska, jaka była jej rola, komu i w jaki sposób pomogła i dlaczego jest jednym z symboli Świąt Bożego Narodzenia? W audycji rozmawiamy również o jej roślinnym odpowiedniku.
Gwiazda Betlejemska. Rysunek - praca grupowa. Fundacja im. Brata Alberta
Gwiazda Betlejemska. Rysunek - praca grupowa. Fundacja im. Brata AlbertaFoto: Jacek Konecki/PR

Symbolem Świąt Bożego Narodzenia jest także pewna rośłina - Poinsecja zwana także Gwiazdą Betlejemską. Jej cechą charakterystyczną są czerwone liście układające się w kształt gwiazdy.

Posłuchaj
59:08 Radio Dzieciom 2022_12_12-18-00-39.mp3 12.12.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Podwieczorek z Filipem i Leopoldem)

Prowadzi: Janusz Zadura

Data emisji: 12.12.2022

Godz. emisji: 18.00.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Zatoka Gdańska - atrakcje turystyczne dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 18:04
Jest takie miasto w Polsce, w północno-środkowej części kraju, słynące ze wspaniałej historii, przyrody oraz bursztynów. Mowa o Gdańsku, które co roku przyciąga do siebie wielu turystów, także z zagranicy. W "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" wybraliśmy się na wycieczkę do Zatoki Gdańskiej, po której oprowadzał nas licencjonowany przewodnik, Jakub Zgliński.
rozwiń zwiń