Polskie Radio Dzieciom

"Skarbonka". Dziura w skarpecie i w budżecie

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 13:17
Czy ktoś z was miał kiedyś dziurę w skarpecie, rajstopach albo w spodniach na klonach? Takie dziury jak najszybciej trzeba zaszyć. Wyobraźcie sobie, że dziury potrafią być też w budżecie domowym. 
Jak narysować świnkę skarbonką
Jak narysować świnkę skarbonkąFoto: PR

Jak wyglądają dziury w domowym budżecie i jak można je załatać, o tym w audycji "Skarbonka" w Polskim Radiu Dzieciom. 
Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Posłuchaj
29:01 2021_11_29 17_15_38_RadioDzieciom_Skarbonka.mp3 "Skarbonka". Dziura w skarpecie i w budżecie

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: "Skarbonka"
Prowadzi: Beata Piechowska-Olszewska
Data emisji: 29.11.2021
Godzina emisji: 10:00

O AUDYCJI: Jak wiadomo: łatwiej jest wydać 10 zł niż zaoszczędzić 5 zł, strata 5 zł bardziej boli niż cieszy zyskanie 10 zł. Jak kupować, żeby nie stracić i jak oszczędzać żeby zyskać?

W audycji dowiecie się m.in., co to są: odsetki, koszty, zarobki, oszczędności, czy produkty bankowe. Wszystko po to, aby zrozumieć  istotę pieniądza.

Poniedziałki 17.15 -17.45

Zaprasza Beata Piechowska-Olszewska.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Co wydobywa się w kamieniołomach?

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2021 21:22
Po obejrzeniu filmu o jaskiniowcach, Smok Adaś postanowił dowiedzieć się na więcej na temat pracy w kamieniołomach oraz minerałach, które można tam znaleźć. W zdobywaniu nowej wiedzy towarzyszy mu jego towarzysz i przewodnik w poznawaniu świata, Wojtek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Skarbonka". Podróż do Antwerpii - ośrodka szlifowania diamentów

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 14:50
Zbliża się koniec wakacji, wiec dziś wybierzemy się w niedaleką podróż do Belgii, odwiedzimy serce Unii Europejskiej w Brukseli oraz zajrzymy do Antwerpii największego na świecie ośrodka szlifowania diamentów.
rozwiń zwiń