Polskie Radio Dzieciom

Ryby pływające w wodach świata

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2022 09:45
Czy wiecie, że najmniejsza ryba morska na świecie ma około 1 cm długości a największa, czyli rekin wielorybi ma aż 16 metrów? W Polsce najmniejszą rybą jest ciernik a największą sum. 21 listopada przypada Światowy Dzień Rybołówstwa. Dlatego w Polskim Radiu Dzieciom nie zabraknie ciekawostek na temat ryb. Dzieci lubiące rysować zapraszamy do wspólnego narysowania ryby. Po szczegóły zapraszamy niżej!
Jak narysować rybę prostymi kształtami? Rysuj z Polskim Radiem Dzieciom
Jak narysować rybę prostymi kształtami? Rysuj z Polskim Radiem DzieciomFoto: PR

W audycji "Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom, zapraszamy do świata ryb pływających w wodach świata. Zajrzymy również do świata ryb bajkowych. Jakie ryby znacie z filmów animowanych i filmów fabularnych dla dzieci? Zapraszamy do rozmów telefonicznych na antenie. 

W audycji także relacja z Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Telefon do studia Polskiego Radia Dzieciom: 22 645 20 55

Audycja: Popołudnik
Godzina emisji: 15.00 - 17.00.
Data emisji: 21.11.2022.

Ciekawych do posłuchania audycji Stworek potworek, w której nasz radiowy mistrz rysunku opowiedział o tym, jak narysować rybę, zapraszamy tu: Jak narysować rybę?

Zobacz jak zrobił to Stworek Potworek:


Opis cyklu audtcji: czy można połączyć naukę z dobrą zabawą? Można! Jeśli chcecie wiedzieć jak to zrobić, włączcie Polskie Radio Dzieciom, od poniedziałku do piątku o godz. 15.00.

Wybierzemy się w góry i na Mazury. Zajrzymy do pieca, komina, mysiej dziury i pianina. A jeśli wciąż nie będziecie mieli dosyć to zabierzemy Was na lekcje savoir vivre, zrobimy gimnastykę buzi i języka i dowiemy się co w trawie piszczy. Przyjdzie też czas, aby wyżyć się artystycznie i dobrze zjeść. Uff... A to wszystko w naszym Popołudniku.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Jak narysować rybę? Zobacz animację

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 12:29
Czy wiecie, ile czasu zajmuje narysowanie rybki? Dla takich artystów, jak Stworek Potworek zadanie to jest szybkie i proste. Posłuchaj jego instrukcji, a dowiesz się, jak za pomocą kilku elementów stworzyć kolejne dzieło. Zobacz i posłuchaj!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowy Dzień Zwierząt w PRD: audycje o ptasich śpiewakach i zwierzętach w bajkach

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2022 00:06
4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, który dotyczy wszystkich zwierząt na świecie – ssaków, ptaków, gadów, ryb, jak również bezkręgowców, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które są narażone na niewłaściwe  traktowanie oraz zagrożonych wyginięciem. W audycjach Polskiego Radia Dzieciom przyglądamy się dziś zwierzętom dookoła nas. Nie zabraknie też zwierzaków-cudaków. Spędź ten dzień słuchając całodobowego PR Dzieciom!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wygląda borsucza nora i po czym można ją poznać? Ciekawostki o borsukach

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2022 17:09
6 października obchodzimy Dzień Borsuka, który powstał w odpowiedzi na nastawienie społeczeństwa względem tych zwierząt. Na temat borsuków powstały bowiem nieprzyjemne stereotypy, a Dzień Borsuka ma przede wszystkim poprawić świadomość ludzi w kwestii życia i funkcjonowania borsuków. Wiele o borsukach wie gość dzisiejszego Poranka na antenie Polskiego Radia Dzieciom, Bartosz Popczyński z warszawskich Lasów Miejskich. Jak zdradził, miał ostatnio bliskie spotkanie z borsukiem, po którym pozostał trwały ślad w postaci rozdartej koszuli. Jak tłumaczy gość Poranka, borsuki mają bardzo ostre zęby i potrafią je mocno zaciskać.  
rozwiń zwiń