Polskie Radio Dzieciom

Pokażcie nam jak wyglądają Wasze koty!

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2023 12:14
Dziś koty mają swoje święto dlatego w audycji "Popołudnik" przyjrzymy się mruczkom i poznamy nieco ich zwyczaje. Dowiemy się kiedy kot stał się zwierzęciem domowym i dlaczego w Egipcie koty były tak bardzo uwielbiane. Chcemy też zobaczyć jak wyglądają Wasze domowe futrzaki. Zapraszamy do wspólnego świętowania Światowego Dnia Kota!
Światowy Dzień Kota 12 lutego
Światowy Dzień Kota 12 lutegoFoto: PR

W dzisiejszej audycji poznamy wiele kocich ras. Dlaczego kot widzi w ciemnościach? Jak myślicie, dlaczego kot podobno zawsze spada na 4 łapy? 

Zapraszamy do słuchania i rozmów telefonicznych na antenie.

Telefon do studia PR Dzieciom 22 645 20 55.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Chcemy także zobaczyć jak wyglądają Wasze kociaki dlatego zapraszamy do wysyłania zdjęć Waszych futrzaków w komentarzu pod specjalnym postem. 

Audycja: Popołudnik
Prowadzi: Patryk Bartoszewski
Data emisji: 17.02.2022
Godzina emisji: 15.00.

"Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 15.00 do 17.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.  

Zobacz także
Czytaj także

Jak ryby spędzają zimę?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2022 10:00
W popołudniowej audycji Polskiego Radia Dzieciom zajrzeliśmy pod wodę, żeby sprawdzić jakie stworzenia można spotkać w głębinach. Oj, zimna jest woda w akwenach o tej potrze roku, a jednak żyje w nich mnóstwo ciekawych gatunków zwierząt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak żyją pszczoły? Ciekawostki o ulach i pszczołach w "Popołudniku" PRD

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2022 15:08
Co to jest ul? Kto w nim mieszka? Zabawa słowem ul. W czwartek 21 kwietnia zaprosiliśmy do słuchania dzisiejszego "Popołudnika". Słuchając audycji dowiedzieliśmy się również co dzieci wiedzą o ulach i pszczołach. Gościem był Tadeusz Dylon - Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego, który opowiedział o tym z czego buduje się ul, jak wygląda, z czego się składa i czy zimą też mieszkają w nim pszczoły.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dziwaczne zwyczaje zwierząt. Niektóre z nich to prawdziwe dziwaki

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2023 10:53
Czy wiedzieliście, że homary sikają głową, niektóre żółwie oddychają pupą, a dziobaki składają jaja, choć są ssakami? A słyszeliście kiedyś o latającej wiewiórce?
rozwiń zwiń