Polskie Radio Dzieciom

W ile dni można okrążyć świat?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2024 12:08
Kiedy 196 lat temu urodził się Juliusz Verne nikt nie spodziewał się jaki wpływ na rozwój literatury będzie miał ten żyjący na przełomie XIX i XX wieku autor. Jego utwory cieszyły się tak wielkim zainteresowaniem, że zostały przetłumaczone na co najmniej 94 języki obce i do dziś są chętnie wybierane zarówno przez młodych jak i dojrzałych czytelników. Kim był autor powieści "W osiemdziesiąt dni dookoła świata" oraz "Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi" i skąd brał pomysły na swoje powieści?
Juliusz Verne według jednej z fotografii portretowych z drugiej połowy XIX wieku
Juliusz Verne według jednej z fotografii portretowych z drugiej połowy XIX wiekuFoto: Polskie Radio/grafika na podstawie zasobów domeny publicznej

Kapitan Nemo, Jan Obieżyświat, czy też Cyrus Smith to jedni z najbardziej znanych bohaterów z książek Juliusza Verne'a. Wielu z nich doczekało się nawet wizualizacji, ponieważ ich niesamowite historie zostały po latach zekranizowane. Ciekawe czy w ten sposób wyobrażał ich sobie sam autor?

8 lutego w dniu urodzin pisarza opowiedzieliśmy o jego najsłynniejszych dziełach i przygodach, jakie przeżywał, kiedy sam podróżował po całym świecie. Jego ścieżkami podążał w Popołudniku Zbyszek Kozłowski. Zapraszamy do posłuchania audycji.

Posłuchaj
58:22 2024_02_08 15_00_05_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom 8 lutego godz. 15:00

Posłuchaj
59:30 2024_02_08 15_59_57_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom 8 lutego godz. 16:00

  

Zapraszamy do słuchania i rozmów telefonicznych na antenie.

Telefon do studia Polskiego Radia Dzieciom: 22 645 20 55


Audycja: Popołudnik
Prowadzi: Zbyszek Kozłowski
Data emisji: 8.02.2024
Godzina emisji: 15.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje premierowe audycje w tym m.in. edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

"Chciałam, żeby mama była krawcową"– o Wandzie Chotomskiej jej córka w 94. rocznicę urodzin pisarki

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2023 17:46
W audycji Polskiego Radia Dzieciom, można było usłyszeć rozmowę z Ewą Chotomską, pisarką, autorką tekstów piosenek i scenarzystką. Dziś 94. urodziny obchodziłaby mama Pani Ewy – Wanda Chotomska, jedna z najpopularniejszych poetek piszących dla najmłodszych. Jak córka wspomina swoją mamę? Zapraszamy do lektury i wysłuchania zapisu rozmowy z dzisiejszej audycji Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gdy za oknem szaro, szukamy światła wokół nas

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2023 11:00
Dziś (13.12) w Szwecji obchodzony jest Dzień św. Łucji nazywane też świętem światła. Dlatego w grudniowym "Popołudniku" w Polskim Radiu Dzieciom, kiedy za oknem jest szaro i ciemno, szukaliśmy świateł wokół nas. Opowiedzieliśmy o świetle gwiazd i księżyca, o oświetleniu ulicznym, światłach na lotnisku oraz światłach latarni morskich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dziękujemy za przysłane kartki walentynkowe! Dedykacje usłyszymy w audycjach PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2024 13:16
Z okazji Święta Zakochanych, Polskie Radio Dzieciom zaplanowało szereg atrakcji – między innymi specjalne audycje związane ze Świętem Zakochanych, Dziecięcy Koncert Życzeń, a także wyjątkową zabawę, która polegała na wykonaniu kartki walentynkowej z życzeniami dla najbliższych. Najciekawsze z nich zostaną nagrodzone i opublikowane na stronie Polskiego Radia Dzieciom oraz w mediach społecznościowych stacji. Tego dnia w audycji "Poranek" porozmawiamy o uczuciach z Grzegorzem Kasdepke. Zapraszamy!
rozwiń zwiń