Polskie Radio Dzieciom

W "Kulturotece" rozmowa z autorką książki "Pracownia Aurory"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 16:41
W "Kulturotece" rozmowa o książce w której mowa o tym, że dlaczego warto wyjść z domu nawet w ponury i deszczowy dzień oraz o tym, co może się wydarzyć, kiedy oderwiemy wzrok od ekranu i spojrzymy w oczy drugiego człowieka. Gościem Martyny Chudesrskiej była autorka "Pracowni Aurory" Roksana Jędrzejewska. 
Audio
  • Posłuchaj rozmowy z Roksaną Jędrzejewską, autorką "Pracowni Aurory" (Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom)_10.05.2020.
Pracownia Aurory. Fragment rozkładówki
"Pracownia Aurory". Fragment rozkładówkiFoto: Jona Jung (ilustracje)

Aurora wybiera się na emeryturę. Całe życie poświęciła naprawianiu złamanych serc, a teraz czuje się niepotrzebna. Są książki którą się przytula, które zabiera się ze sobą w różne miejsca, do których sięga się wiele razy. W "Kulturotece" Martyna Chuderska rozmawiała o "Pracowni Aurory", książce, którą czytać można wielokrotnie.

Skąd wzięła się Aurora? - Moi bohaterowie sami do mnie przychodzą i to oni mnie znają szybciej niż ja ich. Aurora przyszła do mnie pod postacią bardzo rzeczywistej pani. Nazywano ją osobą z talentem do łatania ludzkich serc, która ma dom zawsze otwarty dla ludzi potrzebujących pomocy - powiedziała Roksana Jędrzejewska-Wróbel, gość "Kulturoteki". - To historia zasłyszana. Nie znam nawet imienia tej pani bo pisarz, to taki książki. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji o tajemnicy książkowych bohaterów i warsztacie pisarza. I oczywiście o tym tajemniczym miejscu gdzie łata się złamane serca.

Audycja "Kulturoteka"
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 03.05.2020.
Godzina emisji: 17:00
Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

To audycja dla wszystkich "zasłuchanych, zapatrzonych i zaczytanych", dla miłośników teatru, kina, muzyki i literatury, słowem zanurzonych po uszy w kulturze.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Wszystkie audycje nadawane na antenie stacji, znaleźć można na stronie internetowej polskieradiodzieciom.pl. Pięknie ilustrowane, ruchome grafiki i podział tematyczny audycji na stronie rozbudzają  spostrzegawczość i ciekawość świata u najmłodszych słuchaczy, zaś dorosłym ułatwiają dotarcie po poszukiwanych treści.

jo

Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca
Zobacz także
Czytaj także

"Ale Kosmos!..." Bodzio i Pulpet zapraszają do nowej przygody

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 20:02
"Ale Kosmos: To znowu Bodzio i Pulpet" to nowa propozycja dla dzieci. Obcy którego teraz  Bodzio i Pulpet spotykają, nie przypomina tym razem paprotki i mieszka w szkolnej śniadanówce, którą Bodzio nosi w plecaku. Autorem książki jest Grzegorz Kasdepke, gość Martyny Chuderskiej w Polskim Radiu Dzieciom. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kulturoteka". Jak opowiadać dzieciom o patriotyzmie?

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 22:52
Książek dla dzieci o tematyce patriotycznej nie jest wcale tak dużo. Te, które są nawiązują często do polskich symboli i świąt narodowych. Trzeciego dnia maja, w Dniu Konstytucji, w "Kulturotece” zaglądamy dziś do tych, naszym zdaniem, najciekawszych. “Kto ty jesteś” Joanny Olech, "Jaki znak twój" Michała Rusinka, albo "Nasza paczka i niepodległość" Zofii Staneckiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filharmonia Szczecin dla melomanów na czas kwarantanny

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 09:10
Mieczysław Karłowicz herbu Ostoja był kompozytorem, dyrygentem, fotografem i taternikiem. Jego twórczość inspiruje do dziś. To autor m.in. ponad 101 pieśni oraz różnych utworów orkiestrowych, w tym 6 poematów symfonicznych. Artysta jest patronem filharmonii w Szczecinie, która od dawna przybliża jego muzykę melomanom w każdym wieku. Od niedawna robi to online
rozwiń zwiń