!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Projekt "Ja, Europejczyk" i książka "Zaczarowana Rybka"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 11:48
"Zaczarowana Rybka" to już piąta książka wydana w ramach projektu "Ja, Europejczyk", w ramach którego docelowo ma zostać wydanych sześć książek z baśniowymi krainami z ilustracji czeskiego artysty, Štěpána Zavřela, opisane przez włoską pedagog Mafrę Gagliardi. Książki są uniwersalne i ponadczasowe, a sam projekt wykracza poza wydanie konkretnych tytułów i obejmuje interaktywną stronę w różnych językach, wirtualne wydarzenia, które mają inspirować czytelników do aktywnego uczestniczenia w projekcie. W Kulturotece o "Zaczarowanej Rybce" opowiedziała Ewa Nicewicz, tłumaczka. 
Książka pod tytułem Zaczarowana Rybka powstała z inspiracji dziełem sztuki.
Książka pod tytułem „Zaczarowana Rybka” powstała z inspiracji dziełem sztuki. Foto: mat. prom.

Książka pod tytułem "Zaczarowana Rybka" powstała z inspiracji dziełem sztuki. - To książka o miłości dzieci do sztuki, historia przyjaźni, opowieść o tym, że piękno i dobro zwyciężają" – powiedziała Ewa Nicewicz. - To jest owoc niezwykłej przyjaźni, to jest książka, która zrodziła się z głębi serca, właśnie z tego pokrewieństwa dusz, więc świadomość, że pracuje się nad takim tytułem i że to był tak naprawdę początek wspaniałej, wieloletniej współpracy, bardzo pomagała i bardzo uskrzydlała – dodała gościni Polskiego Radia Dzieciom. 

Posłuchaj
59:47 2022_05_08 17_00_03_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 Projekt "Ja, Europejczyk" i książka "Zaczarowana Rybka". Rozmowa w "Kulturotece" w PRD

"Zaczarowana Rybka" to książka traktująca o obrazie przedstawiającym złotą rybkę na ciemnogranatowym tle. Obraz ten podobał się wszystkim dzieciom, które przystawały przy nim (i tylko przy nim!), by podziwiać jego piękno za każdym razem, gdy odwiedzały muzeum. Gdy pewnego razu strażnik stawia obraz w pobliżu fontanny zamieszkiwanej przez karasie, które budzą rybkę i płyną wraz z nią do morza. Obraz pozostaje pusty, a dzieci nie kryją smutku i mają tylko jedno pytanie: Czy rybka powróci do muzeum?

Więcej o książce "Zaczarowana Rybka" w Kulturotece na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji. 

Audycja: Kulturoteka
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Ewa Nicewicz – tłumaczka, badaczka literatury
Data emisji: 08.05.2022
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

Czytaj dalej:

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Zobacz także
Czytaj także

"Henio i Cztery Struny”. Rozmowa z autorką książki

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2022 08:00
W kwietniu br. swoją premierę miała książka "Henio i Cztery Struny" autorstwa Katarzyny Huzar-Czub. W tej serii ukazały się już takie tytuły jak "Impro-Frycek", "Ignacy Jan i Jego Plan" i "Tatulczyk Moniuszko". Każda z książeczek opisuje losy słynnych kompozytorów. Jacy byli w dzieciństwie? Rozmowa z autorką całej serii, Kasią Huzar-Czub w audycji "Kulturoteka" na antenie całodobowego Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiera spektaklu "Pączek i Pompon wracają do domu" w teatrze Guliwer

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2022 12:55
Za nami najnowsza premiera w teatrze Guliwer! Tytułowi bohaterowie, czteroletni Pączek i dziesięcioletni Pompon, gubią się podczas powrotu do domu od babci. W trakcie podróży napotykają różne trudności. Okazuje się, że w wielu sytuacjach trzeba poprosić o pomoc nieznajomych. Nie tylko na deskach teatru, ale i w prawdziwym życiu może pojawić się niepewność czy obawa, że nigdy nie uda się odnaleźć drogi powrotnej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ferdynand Wspaniały" w reżyserii Przemysława Wyszyńskiego na deskach Teatru Polskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 13:31
W 1963 roku Ludwik Jerzy Kern napisał książkę o Ferdynandzie Wspaniałym. Oprócz filmu animowanego, pozycja doczekała się wielu teatralnych adaptacji, a wśród nich jedna szczególna – grana w Teatrze Polskim od blisko czterech lat. Spektakl wyreżyserował Przemysław Wyszyński, gość audycji Kulturoteka w Polskim Radiu Dzieciom, który wcielił się również w postać głównego bohatera. 
rozwiń zwiń