!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wrażenia po spektaklu "Kulka" we wrocławskim Teatrze Lalek

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 14:28
Spektakl "KULKA" za pomocą muzyki, form plastycznych i ruchu opisuje historię pewnej przyjaźni. Czym tak naprawdę jest przyjaźń? Jak poznać, że się z kimś przyjaźnimy i w jaki sposób pielęgnować tę relację? Odpowiedzi na te pytania zna gość audycji "Kulturalna Strefa", autor spektaklu "KULKA" który niedawno miał swoją premierę we Wrocławskim Teatrze Lalek.
Spektakl KULKA za pomocą muzyki, form plastycznych i ruchu opisuje historię pewnej przyjaźni.
Spektakl "KULKA" za pomocą muzyki, form plastycznych i ruchu opisuje historię pewnej przyjaźni.Foto: Natalia Kabanow

Kulka to spektakl, który powstał z myślą o najmłodszych widzach, jednak premiera jednoznacznie potwierdziła - wiek odbiorców należy rozszerzyć! Skupienie uwagi dzieci to jest jedno, ale zainteresowanie rodziców spektaklem w teorii przeznaczonym dla młodzieży, to dopiero wyczyn! Historia jest prosta, ale spreparowana w taki sposób, by dramaturgia została utrzymana, a każdy, nawet najmniejszy detal i gest był zauważalny. 

Posłuchaj
59:39 2022_06_26 17_00_01_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 Wrażenia po spektaklu "Kulka" we wrocławskim Teatrze Lalek

Każdy spektakl jest inny, a ta różnorodność potęguje jeszcze liczbę interpretacji, którymi dzielą się później młodzi widzowie. Celem przedstawień jest to, by życie sceniczne zostało z publicznością na dłużej, ale przy tym było nietypowe, nieoczywiste i niecodzienne. Gość Polskiego Radia Dzieciom mówi, że najbardziej zależy mu na tym, by wielowymiarowe przesłanie mogło trafić do wszystkich - zarówno do najnajów, jak i do starszych widzów.

"KULKA" jest przedstawieniem twórców "Kręcipupy", którą widzowie Wrocławskiego Teatru Lalek znają i uwielbiają. Autorem muzyki po raz kolejny jest aktor, kompozytor i multiinstrumentalista - Grzegorz Mazoń, któremu na scenie towarzyszył Radosław Kasiukiewicz. Więcej na temat spektaklu w "Kulturotece" na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja: Kulturoteka
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Tomasz Maśląkowski, Grzegorz Mazoń, Radosław Kasiukiewicz
Data emisji: 26.06.2022
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

W PRD rozmowa o spektaklu "Królestwo". Premiera w Teatrze Guliwer

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2022 18:00
"Eustachia – królowa Wenus od dawna lubiła oglądać Ziemię i jej mieszkańców. Zachwycało ją, że żyje tu tyle istot i dla każdego jest miejsce. Teraz królowa przygląda się siostrom zakonnym, Bernardecie i Klementynie. Pewnego dnia zamykają one drzwi na klucz i wyruszają w podróż balonem. Zabierają ze sobą mądrą owcę o imieniu Kostka". Tak zaczyna się historia spektaklu "Królestwa", który zachwyca już najmłodszych widzów Teatru Guliwer.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ferdynand Wspaniały" w reżyserii Przemysława Wyszyńskiego na deskach Teatru Polskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 13:31
W 1963 roku Ludwik Jerzy Kern napisał książkę o Ferdynandzie Wspaniałym. Oprócz filmu animowanego, pozycja doczekała się wielu teatralnych adaptacji, a wśród nich jedna szczególna – grana w Teatrze Polskim od blisko czterech lat. Spektakl wyreżyserował Przemysław Wyszyński, gość audycji Kulturoteka w Polskim Radiu Dzieciom, który wcielił się również w postać głównego bohatera. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dzieci z Bullerbyn". Za nami premiera w Teatrze Lalka

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2022 11:34
Teatr Lalka kończy sezon wyjątkową premierą w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Na deskach teatru zobaczymy bohaterów książki "Dzieci z Bullerbyn" autorstwa Astrid Lindgren, a wcielą się w nich: Aneta Harasimczuk, Roman Holc, Bartosz Krawczyk, Magdalena Pamuła, Olga Ryl-Krystianowska, Hanna Turnau, Michał Wójtowicz. Muzykę do spektaklu napisał Igor Nikiforow, gość audycji Kulturoteka na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zakończył się XI Międzynarodowy festiwal "Teatralna Karuzela" w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2022 12:40
Zakończyła się Teatralna Karuzela w Teatrze Pinokio w Łodzi. To już jedenasta odsłona tego wydarzenia. Festiwal wystartował w sobotę, 18 czerwca i potrwał do 24 czerwca. Wśród atrakcji spektakle, warsztaty i wydarzenia adresowane również do dorosłych. Hasłem przewodnim dwuletniej edycji festiwalu było: "podaj cegłę!". O XI Międzynarodowym festiwalu Teatralna Karuzela mówił w audycji "Kulturoteka" na antenie Polskiego Radia Dzieciom dyrektor artystyczny Gabriel Giecki.
rozwiń zwiń