X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Zakończył się XI Międzynarodowy festiwal "Teatralna Karuzela" w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2022 12:40
Zakończyła się Teatralna Karuzela w Teatrze Pinokio w Łodzi. To już jedenasta odsłona tego wydarzenia. Festiwal wystartował w sobotę, 18 czerwca i potrwał do 24 czerwca. Wśród atrakcji spektakle, warsztaty i wydarzenia adresowane również do dorosłych. Hasłem przewodnim dwuletniej edycji festiwalu było: "podaj cegłę!". O XI Międzynarodowym festiwalu Teatralna Karuzela mówił w audycji "Kulturoteka" na antenie Polskiego Radia Dzieciom dyrektor artystyczny Gabriel Giecki.
XI Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela, 18-24.06.2022
XI Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela, 18-24.06.2022Foto: mat. pras.

Karuzela ma naprawdę bogatą ofertę, a w planie między innymi: w poniedziałek spektakl "Chronoskriatkovia" z Bratysławy, we wtorek "Matylda mierzy wysoko" w wykonaniu aktorów ze szczecińskiego Teatru Latek Pleciuga i "Niepokój Nauczycielski" warszawskiego Teatru Rampa, w środę "Czarnoksiężnik z krainy Oz" Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, w czwartek przedstawienie "Mój cień jest różowy", będące produkcją Teatru Pinokio w Łodzi, a w piątek "To tu to dom" Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku. Festiwal zakończy się spektaklem pod tytułem "Debil" krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego. 

Posłuchaj
18:59 2022_06_19 17_00_02_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 O Festiwalu "Teatralna Karuzela" usłyszeć można było także w audycji "Kulturoteka" w Polskim Radiu Dzieciom. Gościem Martyny Chuderskiej był był Gabriel Gietzky - dyrektor Teatru Pinokio w Łodzi, dyrektor artystyczny festiwalu.

Oprócz spektakli, na uczestników wydarzenia czekają liczne spotkania i warsztaty, w tym: Piórko i sznurek - zabawy z dawnych podwórek (niedziela), Konstruktywna destrukcja (poniedziałek), 100% za to, że jesteś! (wtorek), Warsztaty z empatii (środa) czy Bliskość w ruchu (piątek) czy Recykling słów, recykling sensów (piątek), a to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w ramach XI Międzynarodowego festiwalu Teatralna Karuzela. "Co prawda jesteśmy na początku festiwalu, ale warto wspomnieć o tym, że poprzez spektakle, warsztaty i takie wydarzenia towarzyszące dochodzimy do wielkiego koncertu, który będzie w piątek (24.06) na zamknięcie festiwalu o godzinie 19:00" - mówił dyrektor artystyczny. Koncert będzie podsumowaniem festiwalu.

Audycja: Kulturoteka
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Gabriel Giecki - dyrektor teatru Pinokio oraz dyrektor artystyczny Teatralnej Karuzeli Data emisji: 19.06.2022
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

"Ferdynand Wspaniały" w reżyserii Przemysława Wyszyńskiego na deskach Teatru Polskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 13:31
W 1963 roku Ludwik Jerzy Kern napisał książkę o Ferdynandzie Wspaniałym. Oprócz filmu animowanego, pozycja doczekała się wielu teatralnych adaptacji, a wśród nich jedna szczególna – grana w Teatrze Polskim od blisko czterech lat. Spektakl wyreżyserował Przemysław Wyszyński, gość audycji Kulturoteka w Polskim Radiu Dzieciom, który wcielił się również w postać głównego bohatera. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa 9. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci "Dziecinada" we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 08:00
Już po raz dziewiąty we Wrocławiu odbywa się jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń kulturalnych dla dzieci, rodziców, opiekunów oraz całych rodzin. Spektakle będzie można oglądać od 9 do 12 czerwca. W tym roku w kilku lokalizacjach – Teatr Polski (scena na Świebodzkim), Centrum na Przedmieściu i Impart. W programie Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci "Dziecinada" m. in. goście z Norwegii, Hiszpanii i Czech. Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym to wydarzenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzieci z Bullerbyn". Za nami premiera w Teatrze Lalka

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2022 11:34
Teatr Lalka kończy sezon wyjątkową premierą w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Na deskach teatru zobaczymy bohaterów książki "Dzieci z Bullerbyn" autorstwa Astrid Lindgren, a wcielą się w nich: Aneta Harasimczuk, Roman Holc, Bartosz Krawczyk, Magdalena Pamuła, Olga Ryl-Krystianowska, Hanna Turnau, Michał Wójtowicz. Muzykę do spektaklu napisał Igor Nikiforow, gość audycji Kulturoteka na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa XI Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2022 17:34
"Ogłaszamy, że w dniach 18-24 czerwca 2022 r. oraz 17-23 czerwca 2023 r. ukonstytuuje się jeden z największych przeglądów sztuki współczesnej dla dzieci, młodzieży i ich najbliższych w Polsce, czyli XI Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela. W ramach planu dwuletniego zrealizujemy pokazy spektakli, działania performatywne, warsztaty edukacyjne, spotkania dyskusyjne, koncerty oraz liczne imprezy towarzyszące" - taką zapowiedź festiwalu znajdujemy na stronie internetowej Teatru Pinokio w Łodzi. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń