!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Rodzinna strefa malarska w Łazienkach Królewskich, czyli sposób na twórcze spędzenie czasu dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2022 18:00
Letnią rezydencję Stanisława Augusta Poniatowskiego, czyli Łazienki Królewskie tworzą klasycystyczne zabytki i historyczne ogrody. W tym miejscu można odpocząć obserwując przyrodę, ale również wziąć udział w ciekawych wydarzeniach. O atrakcjach, które znajdują się w Łazienkach Królewskich, mówiła w audycji "Kulturoteka" na antenie Polskiego Radia Dzieciom Lidia Iwanowska-Szymańska z działu edukacji Łazienek Królewskich.
Plakat projektu Maluję w Łazienkach Królewskich w Warszawie
Plakat projektu "Maluję" w Łazienkach Królewskich w WarszawieFoto: mat. pras.

Stara Kordegarda służyła niegdyś jako budynek straży królewskiej, a obecnie znajduje się w niej przestrzeń dla rodzin z dziećmi. Do rodzinnej strefy malarskiej w Starej Kordegardzie może zawitać każdy. Jak przekonuje gościni Kulturoteki, wszyscy jesteśmy malarzami, ponieważ mamy własne, niepowtarzalne spojrzenie na świat. Teraz wystarczy je tylko zobrazować.  

Posłuchaj
58:48 2022_07_10 17_00_15_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 Kulturoteka 10 lipca godz. 17:00

Strefa malarska związana jest z wystawą Królewski Rembrandt, w ramach której oglądać można obraz „Jeździec Polski”. Dzieło Rembrandta znajduje się w Pałacu na Wyspie, na parterze i będzie tam wisiało do 9 sierpnia, więc to wyjątkowa okazja, by zobaczyć obraz osobiście w takich okolicznościach.

Rodzinna strefa malarska została podzielona na cztery części: BAW SIĘ w strefie dla najmłodszych, KOLEKCJONUJ wzorem artystów i władców, w której można znaleźć różnorodne przedmioty, ODPOCZYWAJ – również twórczo oraz PRACUJ, TWÓRZ i EKSPONUJ.  

Po więcej informacji na temat atrakcji, które znajdują się w Łazienkach Królewskich w Warszawie odsyłamy do audycji Kulturoteka na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.  

Audycja: Kulturoteka

Prowadzi: Martyna Chuderska

Gość: Lidia Iwanowska-Szymańska - dział edukacji Łazienek Królewskich

Data emisji: 10.07.2022

Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

Więcej:
"Dzieci z Bullerbyn". Za nami premiera w Teatrze Lalka
"Ferdynand Wspaniały" w reżyserii Przemysława Wyszyńskiego na deskach Teatru Polskiego

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Kryminały z pazurem, czyli "Kocia Szajka"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2022 18:54
Morfeusz, bracia Piksele, Poziomka, Bronka, Lola, Komandos, a także Loretta i Ludwik Psota to członkowie cieszyńskiej Kociej Szajki. Seria kocich kryminałów autorstwa Agaty Romaniuk doczekała się czterech części: "Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi", "Kocia Szajka i ucho różowego jelenia",  "Kocia Szajka i napad na moście" oraz "Kocia Szajka i duchy w teatrze".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ferdynand Wspaniały" w reżyserii Przemysława Wyszyńskiego na deskach Teatru Polskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 13:31
W 1963 roku Ludwik Jerzy Kern napisał książkę o Ferdynandzie Wspaniałym. Oprócz filmu animowanego, pozycja doczekała się wielu teatralnych adaptacji, a wśród nich jedna szczególna – grana w Teatrze Polskim od blisko czterech lat. Spektakl wyreżyserował Przemysław Wyszyński, gość audycji Kulturoteka w Polskim Radiu Dzieciom, który wcielił się również w postać głównego bohatera. 
rozwiń zwiń