X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wulkany Indonezji i pradawne baśnie jej ludów

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 23:45
Wędrując szlakiem wulkanów w Azji południowo-wschodniej i Oceanii w poszukiwaniu starych legend dotarliśmy do Indonezji, największego wyspiarskiego państwa na ziemi. Składa się z ponad 13 tysięcy wysp i archipelagów, położonych między Azją i Australią, na granicy bezkresnych wód oceanów Indyjskiego i Spokojnego.
Audio
  • Wulkany Indonezji (Opowieści ludów świata/Polskie Radio Dzieciom)_9.05.2020.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Zdecydowany wpływ na cały kształt Indonezji przez tysiące lat miały i mają aktywne pracy. Jej wyspy są bowiem ułożone wzdłuż słynnego pierścienia ognia, strefy częstych trzęsień Ziemi i erupcji wulkanicznych. To kraj o największej liczbie wulkanicznych stożków. Jest ich ponad 300, z czego połowa jest wciąż czynna. Wulkany są zagrożeniem dla mieszkańców, ale i niezwykłym darem. Popioły wulkaniczne wydobywające się z nich tak użyźniają glebę bowiem, że w wielu miejscach, np. na Jawie, zbiory na polach uprawnych możliwe są aż 3 razy do roku. Dlatego też wulkany od roku otoczone są czcią i są elementem wielu pierwotnych wierzeń i legend, którymi do dzisiaj żyją liczne ludy Indonezji.

Zapraszam Was do świata Indonezyjskich baśni z pradawnych czasów.
Anna Wójcikiewicz

Audycja: Opowieści ludów świata
Prowadziła: Anna Wójcikiewicz
Data emisji: 09.05.2018
Godzina emisji: 9.00.

Audycja Opowieści ludów świata na antenie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom, w każdą sobotę w godz. 9.00 - 10.00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowa stacja radiowa. Cotygodniowo stacja emituje pond 130 premierowych audycji publicystycznych, muzycznych, rozrywkowych i audycji o tematyce kulturalnej. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Wędrówka śladem kenijskich bajek

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 16:45
Jeśli pamiętacie wędrówkę po najszerszym okręgu naszej planety czyli równiku, zaczęliśmy w Afryce, a dziś dotarliśmy tam, skąd wyruszyliśmy czyli znowu do czarnego lądu. Przebyliśmy więc bajkową drogę dookoła świata. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Islandia i niezwykłe wulkany północy

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 22:24
Zapraszamy na wędrówkę szlakiem najbardziej aktywnych wulkanów na Ziemi. To niezwykłe wzniesienia, które rozsiane są po niemal wszystkich kontynentach, archipelagach, morzach i oceanach. Ich wyjątkowość polega przede wszystkim na tym, że dają one naukowcom możliwość choć cząstkowego zbadania najbardziej niedostępnej części kuli ziemskiej czyli jej wnętrza. W audycji tej zawitaliśmy u stóp wulkanów Islandii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Największe czynne wulkany Włoch

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 23:30
Zapraszamy na wędrówkę szlakiem najsłynniejszych wulkanów na Ziemi. Z niezwykłej krainy ognia i lodu Islandii, przenieśliśmy się na drugie, najbardziej aktywne sejsmicznie miejsce naszego kontynentu czyli do Europy by przyjrzeć się największym aktywnym wulkany Włoch na Półwyspie Apenińskim.
rozwiń zwiń