X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Islandia i niezwykłe wulkany północy

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 22:24
Zapraszamy na wędrówkę szlakiem najbardziej aktywnych wulkanów na Ziemi. To niezwykłe wzniesienia, które rozsiane są po niemal wszystkich kontynentach, archipelagach, morzach i oceanach. Ich wyjątkowość polega przede wszystkim na tym, że dają one naukowcom możliwość choć cząstkowego zbadania najbardziej niedostępnej części kuli ziemskiej czyli jej wnętrza. W audycji tej zawitaliśmy u stóp wulkanów Islandii.
Audio
  • Zawitaliśmy do Islandii, niezwykłego świata wulkanów północy. (Opowieści ludów świata/Polskie Radio Dzieciom)_18.04.2020.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Badaniem wnętrza Ziemi zajmują się dziedziny nauki zwane geologią i geofizyką. Naukowcy zajmujący się tą dziedziną nauki prowadzą badania, które dostarczają wiedzę na temat skorupy ziemskiej. Wulkany co jakiś czas wyrzucają z siebie przeróżne elementy z wnętrza ziemi, m.in. gazy, pyły, kamienie magmowe, aż wreszcie roztopione skały czyli lawę. Są to niezwykle cenne próbki dla naukowców.

Przez tysiąclecia aktywność wulkanów traktowana była jako znaki od bóstw, duchów i przeznaczenia. Obrastały więc legendami. Zapraszamy na wędrówkę ich śladem.
W audycji tej przenieśliśmy się do niezwykłego świata wulkanów północy by poznać wulkany znajdujące się na Islandii.

Audycja: Opowieści ludów świata
Prowadziła:  Anna Wójcikiewicz
Data emisji: 18.04.2018
Godzina emisji: 9.00.

Audycja Opowieści ludów świata na antenie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom, w każdą sobotę w godz. 9.00 - 10.00

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. Cotygodniowo stacja emituje pond 130 premierowych audycji publicystycznych, muzycznych, rozrywkowych i audycji o tematyce kulturalnej. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

jo


Zobacz także

Czytaj także

Gabońskie legendy i wierzenia

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 13:25
Dziś powędrowaliśmy dalej, wzdłuż afrykańskiej części równika, aby odwiedzić kolejny równikowy kraj Gabon, inaczej Republika Gabońska. To państwo położone w środkowej Afryce nad oceanem Atlantyckim. Jak cały kontynent, i ta kraina ma smutną przeszłość kolonialną ale również liczne, wspaniałe legendy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wędrówka śladem kenijskich bajek

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 16:45
Jeśli pamiętacie wędrówkę po najszerszym okręgu naszej planety czyli równiku, zaczęliśmy w Afryce, a dziś dotarliśmy tam, skąd wyruszyliśmy czyli znowu do czarnego lądu. Przebyliśmy więc bajkową drogę dookoła świata. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom wspiera przedszkola

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 17:03
Edukacja muzyczna, plastyczna, przyrodnicza, ekologiczna i matematyczna to tylko część oferty, jaką Polskie Radio Dzieciom od ponad 5 lat oferuje swoim słuchaczom. Wychowawcy przedszkolni, rodzice i opiekunowie mogą czerpać z szerokiego wyboru audycji realizowanych zgodnie z rytmem dnia przedszkolaka. Ramówka stacji realizuje zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ta stacja radiowa nie nadaje reklam.
rozwiń zwiń